Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 4546
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: CK w Jedlinie zaprasza

Piątek, 16 kwietnia 2021, 11:47
Aktualizacja: 13:48
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: CK w Jedlinie zaprasza
Fot. organizatorzy
Centrum Kultury w Jedlinie–Zdroju działa, choć zupełnie inaczej niż w czasach „normalnych”.

Wszystko, co dzieje się u nas w zakresie kultury, nie mogło pozostać w dotychczasowej postaci. Przenieśliśmy naszą działalność do Internetu. I tak, zamiast zajęć w specjalistycznej sali przeznaczonej do realizacji fabularnych gier strategicznych i przygodowych, nasz genialny reżyser i narrator - Przemysław Chomiak, prowadzi zajęcia przez Internet. Spotkania Klubu Gier Strategicznych odbywają się cyklicznie i prowadzane są w 5 grupach od wtorku do piątku. Rozgrywki toczą się w trzech blokach tematycznych:
• gry przygodowe w świecie fantasy,
• gra taktyczno-przygodowa na wiedźmińskich szlakach,
• gra detektywistyczna, która przeniosi graczy do Londynu końca XIX w.

Ta forma zajęć nie daje możliwości bezpośredniego kontaktu w grupie, ale jest mimo wszystko bardzo atrakcyjna i nasi uczestnicy przeżywają emocje sami tworząc i uczestnicząc w grze.

Kolejnym naszym działaniem przeniesionym do Internetu są sekcje zajęć manualnych. Aby podtrzymać aktywność prowadzimy różnorodne konkursy. Już zrealizowaliśmy kilka konkursów, np.: „Świat książki widziany oczami czytelnika”, „Najpiękniejsze strofy dla Ciebie”, „Życzenia z okazji Dnia Kobiet” oraz „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”.

 Co trzy dni zachęcamy naszych obserwatorów do podjęcia nowych wyzwań. I tak, przykładowo w ostatnim tygodniu w poniedziałek: „16 kreatywnych rysunkowych haków dla dzieci” i „Wiosenne drzewko - prace plastyczne”, w środę: „4 pyszne przepisy dla dzieci i rodziców” oraz „Gotowanie deserów”, natomiast w piątek udostępniliśmy sportowe zabawy ogólnorozwojowe dla dzieci wraz z ćwiczeniami gimnastycznymi.

Planujemy wkrótce uruchomić zajęcia w zakresie: grupy teatralnej, ćwiczenia jogi, taniec towarzyski i ludowy, zajęcia muzyczne, szachy, brydż i wszystkie inne, na które umówimy się z naszymi mieszkańcami.

Tak więc trwamy i zapraszamy do naszego kolejnego konkursu, którym jest „Wiosna w obiektywie”.

Szczegóły na stronie www.ckjedlina.pl

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group