Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Głuszyca: Co dalej z kursami z Głuszycy Górnej do Wałbrzycha?

Wtorek, 10 lutego 2015, 15:19
Aktualizacja: Środa, 11 lutego 2015, 7:15
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/Głuszyca: Co dalej z kursami z Głuszycy Górnej do Wałbrzycha?
Fot. PAW
Mieszkańcy Głuszycy Górnej apelują do radnych powiatowych, do władz samorządowych Głuszycy o podjęcie starań i działań mających na celu przywrócenie kursów autobusowych obsługujących linię Głuszyca Górna – Wałbrzych.

W połowie stycznia mieszkańcy Głuszycy zgłosili do UM w Głuszycy problem z kursowaniem busów na trasie Głuszyca Górna-Wałbrzych. Chodziło o to, że przedsiębiorca, który wykonywał dotychczas tę usługę, zawiesił kurs z Wałbrzycha do Głuszycy Górnej z godziny 22.15, który to kurs jest ostatnim w danym kierunku, a także zawiesił kurs z godziny 4.44 Głuszyca Górna-Wałbrzych, mimo że negatywnie na ten temat wypowiedział się burmistrz Głuszycy Roman Głód. Mieszkańcy podkreślają, że zawieszenie tych kursów znacznie utrudni im dojazd do pracy w Wałbrzychu.

Pod koniec stycznia z tym samym problemem i prośbą o interwencję do Zarządu Powiatu zwróciła się radna powiatowa Grażyna Owczarek. Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski w swojej odpowiedzi tłumaczy, że w tym wypadku zezwoleń na wykonywanie przewozów na liniach komunikacyjnych przebiegających na obszarze miasta i sąsiedniego powiatu, wydaje prezydent Wałbrzycha w uzgodnieniu ze starostą. Przedsiębiorca, który chce zmienić lub uzyskać zezwolenie na regularny transport osób, musi taki zamiar zgłosić i zaproponować rozkład jazdy.
- Prezydent jako organ wydający zezwolenia oraz jako partner porozumień międzygminnych odpowiedzialny jest za funkcjonowanie transportu drogowego osób, jako wykonawca obowiązujących przepisów prawa i tylko on może podjąć działania w celu spełnienia wniosków mieszkańców Gminy Głuszyca – pisze Kwiatkowski.

Wicestarosta w swoim piśmie do Grażyna Owczarek podkreśla też, że wprowadzenie przewozów przez organa gmin, spowodowały spadek rentowności prowadzonych przewozów, a co za tym idzie, zmniejszenie dochodów przewoźników i to doprowadziło do likwidacji kursów nierentownych.

Wniosek Grażyny Owczarek, wraz ze stanowiskiem Zarządu Powiatu, został przekazany do prezydenta Wałbrzycha Romana Szełmeja.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group