Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4269
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Co powinno znaleźć się na biurku?

Poniedziałek, 8 lipca 2024, 13:14
Aktualizacja: 13:19
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Co powinno znaleźć się na biurku?
Fot. użyczone
Uporządkowana przestrzeń sprzyja wydajnej pracy, choć według niektórych to artystyczny nieład poprawia koncentrację. W tej drugiej grupie są jednak nieliczni, bo jak wskazują różne badania porządek na biurku i harmonijna przestrzeń wokół prowadzą do owocniejszej pracy. Biurko to punkt centralny każdego biura i gabinetu – warto zadbać o nowoczesne dodatki, które sprawią, że przestrzeń będzie miała indywidualny wymiar. Zastanawiając się nad tym, co powinno znaleźć się na biurku, odpowiedź zależy od wykonywanego zawodu, ale są takie detale do gabinetu, których nie powinno zabraknąć na żadnym biurku. Jakie?

Co powinno znaleźć się na biurku?

Uporządkowana przestrzeń w biurze ułatwia pracę. Szybciej odnajdywane są niezbędne dokumenty, przybory piśmiennicze czy karteczki z datami spotkań. Łatwiej znaleźć ładowarkę do telefonu i słuchawki przed wideo połączeniem. To minimalizuje również stres związany z gorączkowym poszukiwaniem. 

Stawiając na luksusowe dodatki na biurko, przyjemniej się pracuje. Tego typu akcesoria biurkowe są wykonane z wysokiej jakości materiałów – służą przez lata. Wnoszą do biura elegancję, nowoczesność i wpływają na odbiór firmy. 

7 niezbędnych akcesoriów do gabinetu na biurko

Najlepsze rozwiązania na biurko to nowoczesne, kompaktowe, gotowe zestawy. Różnią się one rodzajem akcesoriów. Natomiast w każdym są niezbędne dodatki na biurko. Designerskie zestawy tworzą spójną, nowoczesną przestrzeń i sprzyjającą pracy. Co powinno znaleźć się na biurku?

1. Podstawka na przybory piśmiennicze

Choć elektronika wypiera długopisy i pióra, to nadal są one podstawowym elementem wyposażenia biurka. I nie może zabraknąć na nim podstawki na nie – dzięki niej nie poszukujesz w gąszczu dokumentów, kartek i elektroniki czegoś do pisania. 

Inwestując w eleganckie pióro, warto zadbać o właściwe wyeksponowanie go i przechowywanie. Dzięki podstawce na przybory piśmiennicze, są one zawsze pod ręką. Jeśli do pracy potrzebujesz również ołówków, to praktycznym rozwiązaniem jest ekskluzywny pojemnik na nie. 

2. Podkładka na biurko

Biurko to nie tylko miejsce pracy, lecz często również zamienia się między innymi w stół w porze posiłków. Na biurku każdego dnia wiele się dzieje. Z pióra kapie atrament, długopis przebija kartkę, wylewa się ostatni łyk kawy. Dlatego powinna się na nim znaleźć nowoczesna podkładka. Jej głównym celem jest zabezpieczenie biurka – bierze na siebie wszelkie nieplanowane sytuacje w pracy, które mogłyby odbić się negatywnie na biurku. Podkładki są łatwe w czyszczeniu. Mają właściwości antypoślizgowe i dzięki nim długopis bądź pióro gładko sunie po powierzchni kartki. 

3. Pojemnik na karteczki

Małe, samoprzylepne karteczki, w różnych kolorach podbiły biura. Są wygodne do krótkich notatek, jako przypominajki o spotkania, płatnościach, ważnych datach. Zapisując informację na karteczce, ściągasz z głowy myślenie o dacie/sprawie i ciągle przewijające się pytania w związku z tym. Przy wielu sprawach do załatwiania każdego dnia, psycholodzy polecają zapisywanie ich. Jednak karteczki na biurku nie mogą być w nieładzie! Muszą mieć koniecznie designerskie opakowanie pod postacią pojemnika, z którego łatwo się je wyciąga. Jest on dla nich zabezpieczeniem i zawsze masz je pod ręką. 

4. Tacka na dokumenty

Co powinno znaleźć się na biurku? Jej nie może zabraknąć – mowa o luksusowej tacce na dokumenty. Solidnej, funkcjonalnej i wygodnej w codziennym użytkowaniu. Dokumenty są częścią prowadzenia każdego biznesu i należy o nie dbać, by zawsze były w jednym miejscu. 

5. Zegar

Szczęśliwi ponoć czasu nie liczą, ale z drugiej strony w dzisiejszych czasach głośno mówi się o work-life balance. Elegancki zegar na biurku to nie tylko czas pod kontrolą, lecz również designerski dodatek. Zegar może być utrzymany w stylu nowoczesnym, minimalistycznym bądź luksusowym, wytwornym, nawiązującym formą do minionych epok. Zegar do gabinetu na biurko jest nie tylko praktycznym rozwiązaniem, bo również ozdobą. 

6. Lampka

Na biurku powinna mieć swoje miejsce stylowa lampka. Dzięki niej oszczędzasz wzrok, pracując gdy słońce już zaszło. Nowoczesne lampy biurkowe są też designerskim dodatkiem. Istotne jest również właściwe ustawienie światła. Osoby praworęczne powinny wygospodarować przestrzeń dla lampy na biurku po lewej stronie i analogicznie leworęczne po prawej stronie. 

Z badań wynika, że pozytywnie na człowieka wpływają rośliny. I niewielkich rozmiarów rośliny są polecane na biurko. Dlatego warto też postawić mały, zielony akcent, który będzie redukował stres w pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group