Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2318
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Co z tą gminą?

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Piątek, 16 lipca 2010, 13:04
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 8:19
Autor: PAW
Sesje w Czarnym Borze mają ostatnio gorący przebieg
Fot. red
W Czarnym Borze huczy od plotek związanych z działalnością Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Pojawiły się bowiem informacje jakoby w zakładzie podlegającym wójtowi doszło do sporych nadużyć finansowych.

Na czerwcowej sesji o sprawie pozostałych radnych poinformowali radni Adam Górecki oraz Marzena Łatka.
- Ludzie zwrócili się do mnie z tym problemem i stąd moje pytanie, co się dzieje w ZGKiM-ie? – pytał na czerwcowej sesji Adam Górecki?

Odpowiedzi w tym temacie udzielił wójt Andrzej Chmielewski, który stwierdził, że o sprawie nic nie wie, ale zarządzi przeprowadzenie kontroli w jednostce. Również kierownik ZGKiM-u Adam Żuraw zaprzeczył jakoby w zakładzie doszło do łamania jakichkolwiek przepisów. W kuluarach jednak niektórzy radni nie dawali wiary tłumaczeniom wójta i kierownika Żurawia.
- Coś musi być na rzeczy, skoro dwie osoby pracujące w zakładzie straciły ostatnio pracę – mówili radni.

Sprawa ma swój dalszy ciąg. Na wczorajszej sesji radny Adam Górecki, który jest przewodniczącym komisji rewizyjnej, złożył formalny wniosek o to, by komisja przeprowadziła kontrolę w ZGKiM-ie i sprawdziła czy wszystko odbywa się tu zgodnie z prawem. Większość radych poparła ten pomysł.

Okazało się, że informacje dotyczące zakładu budżetowego to nie jedyny problem wójta i jego najbliższych współpracowników. Wiele zastrzeżeń radni mają do planu zagospodarowania przestrzennego dotyczącego Czarnego Boru. Pojawiły się bowiem informacje, że na części terenów, które jeszcze nie są przeznaczone jako działki budowlane, już są prowadzone prace.
- Zadaję pytania na sesjach i komisjach i oczekiwałem na nie pisemnej odpowiedzi, której do tej pory nie otrzymałem – mówi Adam Górecki.

Radny Górecki liczy na pisemną odpowiedź w kwestiach, które budzą wątpliwości mieszkańców gminy. O wyjaśnieniach wójta będziemy informować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~??? 16-07-2010 15:41
Jak zwykle, jak się da to się bierze, a nóż widelec nikt nie zauważy i się uda. Dlatego w każdej instytucji powinna być tzw.opozycja, która patrzy rządzącym i tym podobnym na ręce.
~kolo 17-07-2010 13:29
Przekręt goni przekręt
~ostatnie podziękowanie 14-11-2010 23:52
Górecki to policjant i wszędzie węszy,że coś nie tak-normalne. Dajcie mi człowieka a ja znajdę na niego paragraf. Ten gościu ma obsesję na szukanie haków bo kandyduje na wójta tej gminy. To wszystko wyjaśnia. Całą kadencję, począwszy o pierwszej sesji ciągle marudził. Temu panu powinni wyborcy już podziękować.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group