Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3023
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Cofnięte liczniki

Środa, 8 stycznia 2020, 7:36
Aktualizacja: Czwartek, 9 stycznia 2020, 8:35
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Cofnięte liczniki
Fot. KMP Wałbrzych
Przez ostatnie dwa dni wałbrzyscy funkcjonariusze ujawnili trzy samochody osobowe z cofniętymi licznikami przejechanych kilometrów. Aż 114 tysięcy kilometrów mniej niż podczas ostatniego badania technicznego miał na liczniku zatrzymany do kontroli Renault Megane. Obecnie mundurowi ustalają, jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Pierwszego dnia tego roku weszły w życie przepisy dotyczące nowych kontroli drogowych. Obecnie policjanci mają obowiązek sprawdzenia i udokumentowania stanu licznika u kontrolowanego pojazdu. Wszelkie ujawnione zmiany w stanie licznika lub inne nieprawidłowości wpływające na jego pomiar podlegają karze. Przekonało się już o tym troje mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. W czasie kontroli drogowej wałbrzyscy policjanci, oprócz stanu technicznego pojazdów, sprawdzili również stany liczników, które następnie zweryfikowali w systemie informatycznym centralnej ewidencji pojazdów. W trzech ujawnionych przypadkach okazało się, że stany liczników podczas ostatnich badań technicznych były o kilka tysięcy kilometrów większe. Najwięcej, bo aż o 114 tys. kilometrów, cofnięto licznik w samochodzie Renault Megane, kierowanym przez 66-letniego wałbrzyszanina. Obecnie mundurowi ustalają, jak doszło do zmiany wskazań drogomierzy i kto jest za to odpowiedzialny.

Przypominamy, że zgodnie z treścią art. 306a kodeksu karnego, kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie tego czynu.

Twoja reakcja na artykuł?

9
53%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
5
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group