Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 2625
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Coraz wyższe umiejętności piłkarskie uczestników Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych

Czwartek, 13 czerwca 2019, 9:19
Aktualizacja: 9:32
Autor: PAW
Wałbrzych: Coraz wyższe umiejętności piłkarskie uczestników Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych
Fot. Tomasz Gołębiewski
8 czerwca 2019 roku zakończyły się zmagania w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych.

Turniej Finałowy tradycyjnie już rozegrany został na terenie kompleksu Aqua Zdrój i zgromadził najlepsze piłkarskie reprezentacje placówek z terenu Dolnego Śląska oraz województw ościennych. Piłkarze rywalizowali ze sobą na przestrzeni całego roku szkolnego 2018/2019, a łącznie odbyły się 3 turnieje piłkarskie, w których rozegrano 56 meczy. Młodzież przebywająca w placówkach resocjalizacyjnych pochodzi z najróżniejszych zakątków Polski, stąd z pewnością wizyta w Wałbrzychu dla wielu chłopców na długo pozostanie na długi czas w pamięci.

Turnieje organizowane przez Młodzieżowy Ośrodek w Wałbrzychu dają tym młodym ludziom możliwość osiągnięcia mniejszych i większych sukcesów, a przede wszystkim możliwość pokazania się w rozgrywkach na profesjonalnym poziomie. Poziom piłkarski Ligi stoi na bardzo wysokim poziomie, co rok w rok udowadnia, że warto promować aktywny wypoczynek i sport będący gwarantem pozytywnych zmian w zachowaniu młodzieży.

Turniej Finałowy pokazał, że w piłce nożnej wszystko jest możliwe, a siła charakteru przekłada się bezpośrednio na zdobywane wyniki i bramki. Mistrzem Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych została drużyna z MOW Nysa, która dzięki znacznej przewadze zdobytej w pierwszych dwóch turniejach utrzymała fotel lidera. Największym zaskoczeniem była postawa drużyny z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu, która awansowała o kilka miejsc w tabeli i w końcowej klasyfikacji uplasowała się na pozycji Vicemistrza Dolnego Śląska. Brązowy medal przypadł dzielnie walczącej drużynie gospodarzy – MOW Wałbrzych prowadzonej przez p. Radosława Zająca. Drużyna z Wałbrzycha w pięciu edycjach Ligi zawsze zajmowała miejsce na podium i tak stało się tym razem. Po zaciętej walce musieliśmy jednak uznać wyższość rewelacyjnie spisującej się tego dnia ekipie z Wrocławia, która tego nie przegrała żadnego z meczów.

W przebiegu Turnieju wyróżniono zawodników wszystkich drużyn oraz przyznano statuetki najlepszego strzelca – Patryk Grzeszuk z MOW Szklarska Poręba oraz Dawida Wiśniewskiego z MOW Nysa– najlepszego bramkarza Turnieju. Najlepszym strzelcem w przebiegu całych zmagań ligowych został Aleksander Lasek z ZPEW Lwówek Śląski (16 bramek)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group