Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5507
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Coś dla kobiet

Poniedziałek, 27 lutego 2023, 6:35
Aktualizacja: 8:10
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Coś dla kobiet
Fot. organizatorzy
Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet dla mieszkanek Boguszowa–Gorc wystąpią Jadwiga Tomczyńska i Maksymilian Ambroziak. Koncert odbędzie się 10 marca o godzinie17.00 w MBP–CK Filia nr 4 "Witold" – dzielnica Gorce. Wstęp 10 zł – szczegóły na plakacie.

Zaprezentują oni niezwykle oryginalne połączenie dwóch współczesnych instrumentów: harfy elektrycznej i gitary basowej. Harfa elektryczna to rzadko spotykany instrument. Elektronika pozwala znacznie poszerzyć jej możliwości brzmieniowe, a co za tym idzie, zwiększyć pole kreatywności w muzycznym przekazie Jadwigi i Maksymiliana. Dodając do występu ciepłe, doskonale uzupełniające się głosy artystów, otrzymamy niezwykle intrygujący i niekonwencjonalny duet wokalno – instrumentalny.

Jadwiga i Maksymilian wywodzą się z całkiem różnych środowisk muzycznych. Mimo odmiennych źródeł artystycznej inspiracji, z powodzeniem znajdują swój wspólny język, koncertując wspólnie od prawie 10 lat.

Jadwiga Tomczyńska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Na dużej scenie debiutowała już jako dziecko, występując podczas 21 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jako harfistka brała udział w projektach Piotra Rubika, koncertowała z Polsko-Niemiecką Młodą Filharmonią Dolny Śląsk, a także występowała podczas Świdnickich Nocy Jazzowych. Jako jedna z niewielu harfistek w Europie ma na swoim koncercie serię występów klubowych, stanowiących połączenie współczesnej muzyki house z lirycznym brzmieniem harfy. Do nowych projektów Jadwigi należy cykl koncertów realizowanych wraz z Michałem Zatorem, na dwa wokale i dwie harfy – celtycką (Michał Zator) i elektryczną (Jadwiga Tomczyńska).

Maksymilian Ambroziak to wokalista, gitarzysta i basista. Bez przeszkód odnajduje się w wielu różnych gatunkach muzycznych. Do swoich głównych inspiracji zalicza rock, blues, country i folk. Od ponad dekady jest mieszkańcem Wrocławia i udziela się na lokalnej scenie muzycznej. Współpracował z ikonami polskiej muzyki rockowej takimi jak między innymi Alek Mrożek, Ireneusz Nowacki, Włodzimierz Krakus.

Jako duet współpracują także z Teatrem Piasku Tetiany Galitsyny, odbywając trasy koncertowe stanowiące połączenie malowania piaskiem oraz światłem z improwizacją instrumentalno-wokalną."

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group