Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2723
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Coś dla miłośników sera

Wiadomości: REGION, Walim/Dziećmorowice
Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 19:51
Aktualizacja: 19:52
Autor: Sven
Występy zespołów ludowych są jedną z atrakcji Święta Sera
Fot. red
Najbliższy weekend upłynie w Dziećmorowicach pod znakiem święta sera. Zabawa zacznie się w samo południe, w sobotę 14 sierpnia, w Karczmie Góralskiej.

IV Festiwal Sera odbywać się będzie w stylu bałkańskim. Pojawią się także przedstawiciele węgierskiej gminy Harkakotony, z którą Walim utrzymuje partnerskie stosunki. W trakcie festiwalu będzie można posłuchać tradycyjnej muzyki z południa Europy i nauczyć się kilku tańców.

Oczywiście najważniejszy jest ser. Przygotowane są konkursy dla producentów oraz twórców serowych potraw. Tych pierwszych oceniać będzie publiczność, drugich – jury. Ponadto przewidziany jest konkurs na kompozycję z ziół. Najlepsi zostaną nagrodzeni, a organizatorzy zapowiadają zabawę do białego rana.

Także w niedzielne popołudnie nie zabraknie atrakcji. Nadal będzie można kupić wyroby rękodzieła ludowego, odbędzie się festyn rodzinny. Oczywiście nie zapomniano o dzieciach, dla których przygotowano wiele zabaw i konkursy.

Imprezie honorowo patronują: Poseł na Sejm RP – Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Senator RP – Roman Ludwiczuk, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego – Augustyn Skrętkowicz oraz Wójt Gminy Walim – Adam Hausman.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group