Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3327
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Cóż to był za ślub...

Poniedziałek, 3 grudnia 2018, 7:41
Aktualizacja: 15:48
Autor: red
Wałbrzych: Cóż to był za ślub...
Fot. Zamek Książ/facebook
Po raz pierwszy od prawie 100 lat na Zamku Książ w Wałbrzychu odbył się ślub członka rodziny Hochbergów. Za mąż za Jaspera Schulza wyszła hrabianka Caroline Alexandra von Hochberg z linii na Roztoce, baronówna na Książu.

Ostatnie tego typu wydarzenie miało miejsce 1924 kiedy w rodowym zamku Fürstenstein ślub brał najstarszy syn i dziedzic księcia Jana Henryka XV i księżnej Daisy, książę Jan Henryk XVII. Dokładnie po 94 latach już w polskim Zamku Książ weselne dzwony ponownie zabiły dla przedstawicielki rodu Hochbergów.

Reprezentująca hrabiowską linię Hochbergów na Roztoce, hrabianka Caroline Alexandra jest pra-prawnuczką hrabiego Jana Henryka XIV Bolko von Hochberga na Roztoce (zm.1926 w Szczawnie -Zdroju) , młodszego brata księcia Jana Henryka XI von Pless (zm.1907). Wyszła za mąż za Jaspera Schulza, managera w firmie informatycznej. Narzeczeni, którzy zdecydowali się na ślub w Książu, na co dzień mieszkają w Lubece. Dla hrabianki Caroline była to już druga wizyta w Książu. Po raz pierwszy przyjechała do Wałbrzycha w czerwcu 2017 roku na obchody urodzin księżnej Daisy von Pless.

Ceremonia zaślubin odbyła się w Sali Maksymiliana w Książu, a przyjęcie weselne w dawnym apartamentach książęcych na drugim piętrze. Tuż przed ceremonią rodzina hrabiowska wraz z gośćmi przejechała powozami ze Stada Ogierów w Książu do Mauzoleum Hochbergów, gdzie młoda para złożyła kwiaty i zapaliła znicz na pustych dziś sarkofagach przodków. Hochbergowie wzięli także udział w uroczystym zaświeceniu lampek na książańskich choinkach.

Pannę młodą wydawał za mąż hrabia Constantin Aleksander von Hochberg auf Rohnstock, Freiherr zu Fürstenstein i jego małżonka hrabina Brigit. W ceremonii uczestniczyły także młodsze siostry panny młodej, młode hrabianki Anna Lena Huberta i Maria Renata von Hochberg.
W niedzielę rodzina hrabiowska na zaproszenie państwa Małgorzaty i Arkadiusza Śnieżków, nowych właścicieli pałacu w Roztoce (gmina Dobromierz)wzięła udział w uroczystym śniadaniu przygotowana w domu rodzinnym dziadka panny młodej.

Twoja reakcja na artykuł?

8
50%
Cieszy
5
31%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group