Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3175
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Ćwiczenia dowódczo–sztabowe pod kryptonimem „Areszt”

Środa, 13 grudnia 2017, 9:47
Aktualizacja: 11:52
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Ćwiczenia dowódczo–sztabowe pod kryptonimem „Areszt”
Fot. KMP Wałbrzych
Na terenie naszego miasta oraz gmin powiatu wałbrzyskiego odbyły się działania pod kryptonimem „Areszt”. Scenariusz ćwiczeń przewidywał ucieczkę trzech osadzonych z Aresztu Śledczego znajdującego się przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu, następnie pościg za uciekinierami w kierunku Głuszycy oraz działania poszukiwawcze i blokadowe w różnych miejscach powiatu wałbrzyskiego.

Akcja przygotowana została przez Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu oraz Areszt Śledczy w Wałbrzychu. Trzech osadzonych w więzieniu mężczyzn korzystając z okazji pokonało ogrodzenie jednostki i dokonało ucieczki od strony ul. Brzechwy. Tam na parkingu w samochodzie oczekiwał na nich wspólnik. Po podjęciu natychmiastowych działań pościgowych funkcjonariusze jeszcze na parkingu zatrzymali jednego ze zbiegów, a następnie dokonali pościgu radiowozami za pozostałymi uciekinierami.

Na terenie Głuszycy i Starego Julianowa ustawione zostały posterunki blokadowe. W Jedlinie-Zdroju jeden ze zbiegów wysiadł z pojazdu i kontynuował ucieczkę pieszo. Mężczyzna ukrył się w lesie. Ostatecznie został wytropiony przez przewodnika z psem służbowym. Uciekający pojazdem ostatni z uciekinierów wraz ze wspólnikiem także zostali zatrzymani, tym razem na posterunku blokadowym.

Po ćwiczeniach dowódcy podsumowali i omówili wyniki prowadzonych czynności. Działania „Areszt” były okazją do wypracowania metod i form współpracy oraz współdziałania służb w realnych warunkach zagrożenia.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group