Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 2341
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Czarnoborskie obchody 10–lecia Polski w UE

Sobota, 10 maja 2014, 16:30
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:43
Autor: opr.red.
Region: Czarnoborskie obchody 10–lecia Polski w UE
Fot. użyczone/www.czarny–bor.pl
W ostatnich dniach w całej Polsce organizowano wiele przedsięwzięć o charakterze sportowo–muzyczno–kulturalnym związanych z 10–rocznicą członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Podobnie było w gminie Czarny Bór, kiedy to na auli czarnoborskiego gimnazjum zaprezentowano przepiękny program artystyczny przygotowany przez całą społeczność szkolną.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni gości, a wśród nich m.in. Jerzy Tutaj – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Izabela Katarzyna Mrzygłocka – Posłanka na Sejm RP, Wiesław Kilian – Senator RP, Andrzej Lipiński – wicestarosta wałbrzyski oraz władze gminy i społeczność lokalna.

Przedstawienie zaprezentowane przez uczniów Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego było bardzo ciekawe i ukazywało wielokulturowość krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej. W myśl hasła przyświecającego uroczystości „Zjednoczeni w różnorodności" młodzi „artyści" pokazali Wspólnotę, m.in. jako zlepek różnych narodowości.

Wśród wielu z nich nie mogło zabraknąć mieszkańców gminy, którzy pasjami sportowo-muzyczno-rękodzielniczymi przynoszą chlubę gminie i promują ją w kraju i poza jego granicami. Zgromadzonym przybliżono także, w formie filmu multimedialnego, przegląd inwestycji gminnych, których realizacja odbywa się lub odbywała przy wsparciu środkami pochodzącymi z budżetu Unii Europejskiej.

Spotkanie w Czarnym Borze było także okazją do przekazania przez reprezentanta Województwa Dolnośląskiego – Jerzego Tutaja, symbolu Regionu – flagi, na ręce wójta Gminy oraz kierowników gminnych jednostek oświatowo-kulturalnych - dyrektor Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz dyrektora Centrum Kultury.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group