Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 2786
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Czarny Bór będzie centrum sportu biathlonowego w Aglomeracji Wałbrzyskiej

Poniedziałek, 23 czerwca 2014, 12:25
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:41
Autor: PAW
REGION, Czarny Bór: Czarny Bór będzie centrum sportu biathlonowego w Aglomeracji Wałbrzyskiej
Fot. PAW
Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, obecny podczas Mistrzostw Polski w Biathlonie Letnim, jakie odbywają się w Czarnym Borze, zapowiedział utworzenie w gminie Czarny Bór centrum sportu biathlonowego.

- Rozmawiałem z władzami klubu Melafir Czarny Bór, a także z wójtem Adamem Góreckim i mogę zapewnić, że Czarny Bór stanie się centrum sportu biathlonowego w Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wiązać się to będzie z inwestycjami w infrastrukturę, bazę sportową. Skoro zapowiadam utworzenie takiego centrum właśnie tutaj, to tak się stanie – powiedział prezydent Szełemej, a jego słowa społeczność sportowa przyjęła gromkimi oklaskami.

Czarny Bór, choć liczy zaledwie niespełna 5 tysięcy mieszkańców, słynie z osiągnięć sportowych. Stąd wywodzą się olimpijczycy – zapaśnicy Kazimierz i Józef Lipieniowie, kolarz Radosław Romanik oraz biathloniści – Zbigniew Filip, Jan Wojtas oraz Krzysztof Pływaczyk.

W Czarnym Borze w tym roku po raz drugi organizowane są Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim. Stało się to możliwe, bowiem w ubiegłym roku letnie Mistrzostwa Polski zostały świetnie przeprowadzone i Polski Związek Biathlonu postanowił ponownie niewielkiej gminie powierzyć organizację wielkiej imprezy sportowej.
- Śmiem powiedzieć, że nigdzie indziej nie jesteśmy tak przyjmowani jak w Czarnym Borze. To wspaniała gmina ludzi z prawdziwą pasją, a organizacja Mistrzostw jest wzorowa - mówi Dagmara Gerasimuk, prezes Polskiego Związku Biathlonowego i nie wykluczyła, że Czarny Bór również w przyszłym roku zorganizuje Mistrzostwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group