Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5406
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czas na taniec ludowy

Czwartek, 31 marca 2022, 10:32
Aktualizacja: 11:34
Autor: red
Wałbrzych: Czas na taniec ludowy
Fot. WOK Wałbrzych
Tango argentyńskie połączone z tańcami góralskimi, zaskakująca muzyka, specjalnie przygotowane układy choreograficzne, pełnowymiarowy spektakl, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Na scenie pojawi się ponad trzydziestu artystów. Długo można opisywać spektakl „Po drugiej stronie folku”, na który w sobotę 2 kwietnia o godzinie 18.00 zaprasza Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Grupa na jego premierę czekała dwa lata! To trzeba zobaczyć!

Premiera tego koncertu miała się odbyć dwa lata temu. Ze względu na pandemię trzeba było ją jednak przełożyć. Wyjątkowe, pełnowymiarowe przedstawienie będziecie mogli obejrzeć już w sobotę o godzinie osiemnastej. Bilety dostępne są w kasach Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury i na stronie bilety.wok.walbrzych.pl.

To nie będzie tradycyjny koncert zespołu ludowego. To będzie wyjątkowe show, w którym zobaczymy taniec, grę świateł i usłyszymy świetną muzykę.

– Nasi stali fani i przyjaciele będą zaskoczeni tym, jak pobawiliśmy się folklorem. Tutaj poszliśmy kilka kroków do przodu. Dla widzów, którzy nas nie znają zaskakujące będzie to, jak wiele elementów połączyliśmy – mówi Sylwia Sałamaj, główny instruktor Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Widzowie będą witani już przed budynkiem, w którym znajduje się sala łańcuszkowa ze sceną Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Przekraczając próg budynku na terenie Starej Kopalni, prowadzeni przez kapelusznika przeniosą się w magiczny świat tańca i muzyki.

– Większość kawałków, które Państwo usłyszycie, można znaleźć na YouTubie. To będzie na przykład „Żywiołak”, to będą „Piraci z Karaibów”. Układy będą nieoczywiste i zaskakujące. Łączymy tańce góralskie z tango argentyńskim. Połączenia zaskakujące, co tu dużo mówić, odjechane – dodaje Sałamaj.

Na scenie pojawi się ponad trzydziestu młodych artystów, wśród nich muzycy. Koncert rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie osiemnastej w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, w sali łańcuszkowej na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Bilety dostępne są w kasach Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury i na stronie bilety.wok.walbrzych.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group