Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4176
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czekają nas kolejne utrudnienia komunikacyjne

Czwartek, 13 czerwca 2019, 14:57
Aktualizacja: Sobota, 15 czerwca 2019, 8:30
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Czekają nas kolejne utrudnienia komunikacyjne
Fot. Robert Bajek
Od przyszłego tygodnia w pobliżu centrum naszego miasta rozpoczną się prace związane z budową Obwodnicy Wałbrzycha. Będzie to oznaczało spore utrudnienia w ruchu, o czym mowa była podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

- W dniu dzisiejszym prezentujemy wypracowany projekt tymczasowej organizacji ruchu, który w świetle harmonogramu robót przewidzianych przez Budimex - firmę wykonującą zadanie związane z budową obwodnicy, będzie realizowany w II, III i IV kwartale tego roku. Ten projekt obejmuje odcinek Placu Grunwaldzkiego. Wprowadzane zmiany pozwolą wykonawcy wykonywać podstawowe prace związane z budową obwodnicy. Generalnie sprowadza się to do ograniczenia przejezdności w stosunku do dzisiejszych możliwości. To oczywiście musi spowodować pewne uciążliwości. Przejeżdża tamtędy około 20 000 - 30 000 samochodów na dobę - powiedział Krzysztof Szewczyk - Dyrektor Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta.

Ulica Kolejowa na całej swojej długości będzie jednokierunkowa z jednym pasem ruchu. Ulice Reja i Starachowicka zostaną wyłączone z ruchu - w tym również z ruchu dla pieszych, ponieważ będzie to plac budowy. Ulica Czerwonego Krzyża będzie tymczasowo dwukierunkowa. Na wysokości ulicy Mazowieckiej powstanie tymczasowe rondo. Ulica Chrobrego zostanie zwężona, podobnie jak odcinek ulicy Sikorskiego i Wysockiego.

- Ulica Kolejowa zostanie zawężona do jednego pasa ruchu. Na prawie 2/3 obecnej szerokości ulicy Kolejowej prowadzone będą roboty - również na pasie pomiędzy ulicą Chrobrego a Kolejową. W związku z tym będzie tylko jeden kierunek: od Starego Zdroju w kierunku Śródmieścia. W drugą stronę będzie można jechać tylko ulicą Chrobrego, gdzie też będzie zawężony pas ruchu. Ulica Wysockiego w kierunku Placu Grunwaldzkiego będzie dwukierunkowa, ale też zawężona. Ulica Reja będzie nieprzejezdna - będzie tylko dla ruchu pojazdów budowy. Tak samo ulica Starachowicka. Istotną zmianą jest to, że ulica Czerwonego Krzyża będzie drogą dwukierunkową. Ulica Sikorskiego jadąc od strony Podgórza na wysokości Tauronu będzie w układzie tylko jednej jezdni - od strony Tauronu. Druga jezdnia będzie zamknięta - powiedział Andrzej Piękny z Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta.

Poszczególne elementy oznakowania drogowego będą wprowadzane już w weekend, a same prace mają się rozpocząć w najbliższy poniedziałek. W chwili obecnej nie przewiduje się wprowadzenia zmian w kursowaniu komunikacji zbiorowej, jednak nieznacznym zmianom mogą ulec lokalizacje przystanków. Wprowadzone zmiany będą obowiązywały do końca bieżącego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

17
37%
Cieszy
1
2%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
26
57%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group