Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4429
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Część rewitalizacji za nami

Środa, 27 października 2010, 19:53
Aktualizacja: 19:53
Autor: Sven
Wałbrzych: Część rewitalizacji za nami
Fot. Sławomir Pawlik
Zakończył się jeden z etapów rewitalizacji Śródmieścia Wałbrzycha.

Zupełnie inaczej, niż jeszcze na wiosnę, wygląda Plac Kościelny i łączący go z Rynkiem odcinek ul. 1-go Maja. Wszystko jest równo wybrukowane, zasadzono nowe drzewa, nie wycięto starych, a lampy przypominają te z XIX wieku. Na placu, przy którym ruch samochodowy ma być poważnie ograniczony, dla strudzonych przechodniów ustawionych zostało kilka eleganckich ławek. Zostały przyśrubowane do podłoża, co utrudni ich spontaniczne wynoszenie.

Co ważne, wyremontowana została infrastruktura podziemna, jest więc nadzieja, że przez całe lata żadna koparka nie zbezcześci istniejącego ładu.

Naprzeciw głównego wejścia do kościoła św. Zbawiciela znajduje się brama do muzealnego ogrodu, a za nią niewielkie schody. Wyremontowany został także okalający go mur. Ogród jest teraz lepiej widoczny z zewnątrz.

Prace trwały od 20 maja do 20 października 2010 roku i kosztowały 2 200 000 zł, dofinansowanie unijne wyniosło 1 500 000 zł.

30 września zakończyły się prace rewitalizacyjne, zmieniające wygląd „dzikiego” parkingu przy ul. A. Mickiewicza, tuż za Placem J. Tuwima. W tym miejscu kosztem 520 000 zł. (364 000 zł. z funduszy unijnych) przebudowana została kanalizacja deszczowa, zbudowano chodniki, urządzono trawniki, a teren został utwardzony.

Przy parkingu została ustawiona tablica informacyjna, mająca ułatwić gościom spoza Wałbrzycha orientację w centrum miasta, ponadto oświetlenie, ławki, kosz na śmieci, stojak na rowery. Będzie jeszcze tzw. „ulicowskaz” .

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group