Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2478
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czeska Liga Karate Shinkyokushin z udziałem wałbrzyszan

Środa, 2 listopada 2016, 11:36
Aktualizacja: 11:44
Autor: PAW
Wałbrzych: Czeska Liga Karate Shinkyokushin z udziałem wałbrzyszan
Fot. użyczone
Zawodnicy z Klubu Karate Full Contact – Jacek Baranowski Team, wzięli udział w kolejnej edycji Międzynarodowej Czeskiej Ligii Karate Shinkyokushin.

Międzynarodowy turniej odbył się w miejscowości Hradec Kralove w Czechach. W turnieju wzięło udział około 170 zawodników, z Czech, Polski i Słowacji. Zawody odbyły się w formule Full Conatct według reguł
jakie obowiązują w Japonii. To znaczy że zawodnicy z niewielkimi ograniczeniami walczą w pełnym kontakcie, a jedynymi ochraniaczami są ochraniacze nóg, rąk i głowy. Ten sposób walki jest standardowo
praktykowany w japońskich zawodach i wymaga od zawodników bardzo dobrego przygotowania, nie tylko pod względem technicznym, ale również wytrzymałościowym. Nie bez znaczenia jest tutaj też duża odporność na ból zawodników, z uwagi na to, że dozwolona jest większość technik ręcznych i nożnych na ciało w miejsca, które nie są chronione przez żadne ochraniacze.

Nasz klub reprezentowało 4 zawodników: Alicja Baranowska, Adrian Dobosz, Krystian Raś, Jakub Lis. Trenerem ekipy był Shihan Jacek Baranowski 5 Dan, sędzią reprezentującym nasz klub podczas zawodów był Sensei Artur Mroszczyk 1 Dan. Podczas zawodów, zawodnicy naszego klubu zdobyli 3 medale + agrodę za najszybszy nokaut na turnieju, którego czas wynosił 4 sekundy. W pierwszych starciach zawodnicy Klubu Full Contact wszystkie walki wygrali przed czasem i zdecydowanie wszystkie kończyły się wygraną w
niecałe 30 sekund po rozpoczęciu walk. Debiut w turnieju zaliczył Jakub Lis, który wygrał swoje pierwsze walki, jednak w półfinale uległ swojemu klubowemu koledze Krystianowi Rasiowi w walce o brązowy medal. Turniej stał na wysokim sportowym poziomie i zorganizowany był w nowoczesnej hali sportowej.

Miejsca medalowe w Hradec Kralove zdobyli:

Adrian Dobosz - 2. miejsce

Alicja Baranowska - 3. miejsce

Krystian Raś - 3 miejsce + nagrodę za najszybszy nokaut turnieju który wyniósł 4 sekundy.

Shihan Jacek Baranowski 5 Dan - otrzymał specjalne wyróżnienie od Prezydenta Czeskiej Organizacji Karate Shinkyokushin Shihan Jiri Zofcina za współpracę między naszymi krajami i wkład w rozwój Karate Shinkyokushin.

Zawodnicy Naszego Klubu zaliczyli swój pierwszy start po ponad 1,5 rocznej przerwie spowodowanej problemami z pozyskaniem sali gimnastycznej w Szczawnie-Zdrój, gdzie klub dotychczas prowadził swoją działalność sportową od 2010 roku. Dorobek Klubu, jaki dla gminy Szczawno-Zdrój wywalczyli zawodnicy, wyniósł ponad 200 medali, w tym 3 medale na Mistrzostwach Europy, Medale na Pucharze Europy, dwukrotnie nasi zawodnicy zostali uznani za najlepsze debiuty według tygodnika NWW, oraz wielokrotnie reprezentowali Polskę na zawodach rangi Europejskiej. Rodzice, Zarząd oraz działacze Klubu składają podziękowania dla radnych i działaczy Wałbrzycha z dzielnicy Podgórze, którzy udzielili pomocy i udostępnili miejsce do prowadzenia treningów.

Zawodnicy stowarzyszenia w chwili obecnej przygotowują się do startu na Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Juniorów do lat 16, które odbędą się 19.11.2016 w Toruniu. Stowarzyszenie Klub Karate Full Contact poszukuje sponsorów, którzy mogliby pomóc w sfinansowaniu wyjazdu zawodników na zawody.

Sympatyków i kibiców stowarzyszenia Klub Karate Full Contact również informujemy, że decyzją Walnego Zebrania Członków Klubu nastąpiła zmiana miejsca siedziby i działalności klubu. W chwili obecnej siedziba mieścić się będzie w Wałbrzychu, a główne zajęcia dla młodzieży i dorosłych odbywają się w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Podgórze ul. Niepodległości 24, oraz w Publicznej Szkole nr 2 ul. Wańkowicza 13 (B. Kamień).

Więcej informacji na naszej nowej stronie klubowej www.karateklub.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group