Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3546
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Czwartkowe działania policjantów ruchu drogowego z jednym kierującym znajdującym się pod wpływem alkoholu

Piątek, 7 czerwca 2019, 13:39
Aktualizacja: 14:42
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Czwartkowe działania policjantów ruchu drogowego z jednym kierującym znajdującym się pod wpływem alkoholu
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzili dwie akcje prewencyjno–kontrolne. Na drogach naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego odbyły się działania pod kryptonimami „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze” oraz „Alkohol i narkotyki”.

W czwartek mundurowi zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących oraz na wykroczenia popełniane przez nich w postaci przekraczania dozwolonej prędkości, przejeżdżania podwójnej i pojedynczej linii ciągłej, nieprawidłowej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych oraz nieustąpienia pierwszeństwa pieszym.

Podczas 109 kontroli pojazdów policjanci ujawnili 26 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. 6 uczestników ruchu drogowego nie zastosowało się do znaków i sygnałów drogowych, 1 nieprawidłowo zmieniał kierunek jazdy, a 1 osoba przejechała podwójną linię ciągłą. Funkcjonariusze odebrali także 6 dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów i zatrzymali kierującego, który poruszał się pojazdem pomimo decyzji wydanej przez starostę o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania.

W tym dniu mundurowi przebadali na zawartość alkoholu 1767 uczestników ruchu drogowego. Jeden z kierujących znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał poniżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, dlatego odpowie przed sądem za popełnienie wykroczenia.

Przypomnijmy, że za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Twoja reakcja na artykuł?

5
45%
Cieszy
4
36%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group