Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 6831
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czy będą czystki w PO?

Piątek, 3 lutego 2012, 13:21
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2012, 21:39
Autor: Sven
Wałbrzych: Czy będą czystki w PO?
Fot. Sven
Nie tylko radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej ponieśli polityczne konsekwencje głosowania wbrew opinii swojej partii. Być może podobny los spotka także niektórych członków Platformy Obywatelskiej.

Radni SLD zagłosowali inaczej w sprawie likwidacji szkół. Troje złożyło legitymacje partyjne, a drugą trójkę czeka sąd partyjny. Podobne konsekwencje mogą spotkać radnych powiatowych z Platformy Obywatelskiej, którzy zagłosowali przeciwko grodzkości Wałbrzycha.

Jednym z nich jest członek zarządu powiatu Andrzej Lipiński, który nie krył, że przy obecnym stanie wiedzy na temat skutków zmian w strukturze powiatu wałbrzyskiego głosowanie za grodzkością Wałbrzycha byłoby nieodpowiedzialne.: - Chodzi między innymi o przejęcie długu powiatu przez miasto. W tej sprawie mamy jedynie obietnicę, że decyzję podejmie Rada Ministrów, ale jak na razie takiej decyzji nie ma, wiec nie wiemy na czym stoimy – tłumaczy Andrzej Lipiński.

Artur Torbus, z którym rozmawialiśmy na ten temat stwierdził, że głosowanie Andrzeja Lipińskiego w sprawie grodzkości jest dużym negatywnym zaskoczeniem dla sympatyków Platformy Obywatelskiej w Wałbrzychu: - Andrzej Lipiński zagłosował wbrew uchwale podjętej przez zarząd wojewódzki PO. Można powiedzieć, że „zagrał na nosie” Grzegorzowi Schetynie. Wkrótce wałbrzyskie koło partii wyda w tej sprawie swoją opinię.

Sam Lipiński nie czuje się w tej sprawie winny: - Ja nie widziałem uchwały, która wprowadzałaby dyscyplinę w głosowaniu w sprawie grodzkości Wałbrzycha. Zagłosowałem zgodnie z własnym sumieniem, identycznie głosowałem w 2007 roku. Uważam, że tylko duża jednostka samorządowa, jaką jest powiat wałbrzyski w obecnej postaci ma szansę na realizacje postawionych przed nią zadań. Poza tym jestem radnym z Mieroszowa, a tamtejsza rada miejska zagłosowała jednogłośnie przeciwko przywróceniu Wałbrzychowi statusu miasta na prawach powiatu. Oficjalnie nikt mnie jeszcze nie poinformował o zamierzeniach wobec mojej osoby. Jeżeli jednak zostanę postawiony przed sądem partyjnym, to będę się bronić, bo każdy ma prawo wypowiadać swoje zdanie, taki jest sens demokracji i samorządności – zapewnia Lipiński.

Pojawiły się także informacje dotyczące ewentualnego ukarania Moniki Wybraniec, która także weszła w skład zarządu powiatu z ramienia PO. Artur Torbus twierdzi, że Monika Wybraniec nie należy do Platformy Obywatelskiej, bo w momencie odtwarzania struktur partii pod koniec ubiegłego roku nie złożyła deklaracji członkowskiej.
Pozostaje także kwestią otwartą, co z innymi członkami Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali przeciw grodzkości Wałbrzycha w poszczególnych radach gmin? Czy także poniosą konsekwencje niesubordynacji?

Przypomnijmy, że za przywróceniem grodzkości w radzie powiatu głosowali następujący radni Platformy Obywatelskiej: Tomasz Senyk i Piotr Głąb. Przeciwni byli: Katarzyna Modrzejewska, Monika Wybraniec, Ireneusz Zarzecki, Jan Jóskowski, Jacek Mastalerz, Edward Podgórski, Andrzej Lipiński. Nieobecny był Zbigniew Downar.

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group