• Poniedziałek, 22 lipca 2019
  • Godz. 12:42
  • Imieniny: Bolesławy, Magdaleny, Marii
  • Czytających: 2372
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Czy dwa oddziały znikną ze świebodzickiego szpitala?

Wiadomości: REGION, Świebodzice
Piątek, 14 grudnia 2018, 12:30
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
W Ratuszu Miejskim w Świebodzicach odbyło się spotkanie odnośnie niepokojącej sytuacji w szpitalu Mikulicz, która dotyczy likwidacji dwóch oddziałów: ginekologiczno–położniczego i neonatologicznego. Zainicjowane zostało przez burmistrza miasta Świebodzice Pawła Ozgę.

W spotkaniu uczestniczyła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula, przedstawiciel wojewody, przedstawiciel oddziału dolnośląskiego NFZ, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, radni miejscy: Grażyna Bieniada, Mariusz Szafraniec, Sebastian Biały oraz personel szpitala.

W spotkaniu nie wzięła udziału najważniejsza ze stron, czyli zarząd EMC, który tego samego dnia wydał w tej sprawie oświadczenie. Sytuacja budzi wątpliwości, co jest faktycznym powodem nieobecności zarządu spółki.

Rozmowy osób przybyłych na spotkanie wskazywały na determinację w walce o szpital, wszystkim przyświecał jeden cel: dalsze funkcjonowanie oddziałów. Każda ze stron zobowiązała się do zintensyfikowanych działań mających na celu dalszą działalność oddziałów. W najbliższym czasie burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga niezwłocznie podejmie kolejną próbę negocjacji ze Spółką EMC.

Przypominamy, że przed dwoma tygodniami Spółka EMC poinformowała o likwidacji dwóch oddziałów, tłumacząc to brakiem możliwości zapewnienia profesjonalnych usług wpływających na bezpieczeństwo pacjentów, problemy kadrowe. Czy są to prawdziwe powody dla których oddziały mają być zamknięte? Szpital w opinii mieszkańców cieszył się dużym uznaniem, świadczyć o tym mogą także porody kobiet przyjezdnych, np. z Wałbrzycha, Świdnicy, Oławy, Jawora. Mimo wszystko liczba porodów jest stosunkowo nieduża, jednak porównywalna z podobnymi placówkami. W szpitalu pracuje wykwalifikowana kadra medyczna ciesząca się dużym uznaniem wśród pacjentek.

Źródło: UM Świebodzice

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
1
5%
Dziwi
1
5%
Nudzi
9
47%
Smuci
0
0%
Złości
7
37%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Graźyna Durkalec 15-12-2018 10:31
Kto zakupił udziały tej spółki ?
~Alex 16-12-2018 10:54
Widocznie te oddziały nie przynoszą spodziewanych zysków i spółka postanowiła je zamknąć.Jeżeli szpital jest w rękach prywatnych to dla właścicieli będą się liczyły tylko zabiegi komercyjne,przynoszące duży zysk.W takim wypadku NFZ nie powinien podpisywać z nimi umowy a tym samym sprowadzić na ziemię zachłannych właścicieli.
~Jagol 28-12-2018 7:21
Nie,no jeżeli w tym gronie uczestniczył Zyska,to nic złego się nie stanie;niedawno miał ;uzdrowić;Wałbrzych,to i w Świebodzicach sobie poradzi.Ja w niego wierzę.
~Bajka 6-01-2019 19:35
Zyska tylko zyska od EMC😯

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group