Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2049
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czy Gmina Wałbrzych dogada się z Budopolem?

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 28 kwietnia 2013, 6:50
Aktualizacja: 22:44
Autor: PAW
Fot. red.
Prace przy budowie kompleksu sportowo–rekreacyjnego Aqua Zdrój przy ulicy Ratuszowej znajdują się na finiszu. Tymczasem Gmina Wałbrzych nie wyklucza, że dojdzie do porozumienia z byłym wykonawcą kompleksu, czyli firmą Budopol, z którą toczy spór.

- Spór z Budopolem trwa. Nowy prezes firmy chce dojść z nami do porozumienia i polubownie załatwić tę sprawę - mówi prezydent Roman Szełemej. – My oczywiście jesteśmy pełni dobrych intencji, ale każdy dzień utwierdza nas w przekonaniu, że Budopol nie wywiązał się z zadania, a jakość wykonania tych prac pozostawia wiele do życzenia.

Prezydent Szełemej podkreśla, że miasto sporządziło dokumentację fotograficzną usterek, które zastały po opuszczeniu budowy przez firmę Budopol. Tych wad jest wyjątkowo wiele i musiały one zostać poprawione przez nowych wykonawców kompleksu.
- Wiele rzeczy było nieujawnionych i dopiero teraz dowiadujemy się o pewnych niedociągnięciach i wadach – tłumaczy prezydent Szełemej.

Tymczasem prace na Aqua Zdroju idą pełną parą i powoli zbliżają się do końca. O oficjalnym otwarciu kompleksu na razie nikt głośno nie mówi, ale w grę wchodzą daty – koniec maja lub początek czerwca.
- Przed nami najtrudniejszy proces, a mianowicie rozruch instalacji basenu – mówi Szełemej. – Z doświadczeń innych miast wiemy, że cała instalacja czasem dopiero po paru tygodniach funkcjonuje należycie i dlatego wstrzymujemy się z ogłoszeniem daty otwarcia kompleksu.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group