Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 5237
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Czy pieniądze z KPO są Wałbrzychowi jeszcze potrzebne?

Piątek, 3 listopada 2023, 6:48
Autor: Jerzy Langer
Wałbrzych/Kraj: Czy pieniądze z KPO są Wałbrzychowi jeszcze potrzebne?
Fot. użyczone
Prezentujemy kolejny artykuł autorstwa radnego Jerzego Langera, który odnosi się do kwestii KPO w Wałbrzychu.

Roman Szełemej Prezydent Wałbrzycha, wielokrotnie „zaskakiwał” radnych Rady Miejskiej wprowadzając, podczas rozpoczynających się obrad Rady, kolejne apele ws. Krajowego Planu Odbudowy. Doskonale zdawał sobie sprawę, że te środki finansowe były blokowane przez Brukselę z powodów politycznych. Apele były adresowane, to do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, to do rządu lub do sejmiku wojewódzkiego, tylko nie do decydentów z własnej formacji politycznej. Tym apelom towarzyszyły antyrządowe akcje medialne: konferencje prasowe, wywiady, a także drukowane na koszt mieszkańców bilbordy, citylighty oraz ulotki.

Determinacja włodarza Wałbrzycha w „walce” o KPO była tak duża, że na cztery dni przed ciszą wyborczą przeforsował podczas sesji Rady Miejskiej kolejny już apel, a na ulicach Wałbrzycha pojawiły się nowe bilbordy „Bez pieniędzy z KPO nie ma nowoczesnej pediatrii w Wałbrzychu”.

Jakim trzeba być hipokrytą, żeby wizerunek chorego dziecka wykorzystywać do walki politycznej, zapominając jednocześnie, że przed laty uczestniczyło się w likwidacji szpitala dziecięcego na Gaju oraz że jednoosobowo zarządzało się przez całe lata szpitalem, któremu „nagle” brakuje nowego pawilonu dla pediatrii.

Już po wyborach, 26.10.2023, podczas sesji Rady Miejskiej Wałbrzycha, radni z Klubu Radnych R. Szełemeja odrzucili wniosek o wprowadzenie do porządku obrad projektu apelu ws. KPO, złożonego w ustawowym terminie projekt, tym razem przez Klub Radnych PiS,!

Czyżby zainteresowanie dr. Szełemeja pieniędzmi z KPO całkowicie wygasło? Przecież poświęcił im tyle energii i środków z miejskiej kasy.

Projekt apelu (w załączeniu) był skierowany do Donalda Tuska przewodniczącego PO i lidera Koalicji Obywatelskiej, o wywiązanie się z obietnicy wyborczej: „Składam tu, w Sopocie, uroczyste przyrzeczenie, że dzień po wyborach pojadę i odblokuję pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy i wszyscy to odczujemy”.

Jerzy Langer

Poniżej projekt apelu wraz z uzasadnieniem:

Projekt Klubu Radnych PiS
Rady Miejskiej Wałbrzycha

APEL RADY MIEJSKIEJ WAŁBZYCHA z dnia 26 października 2023 r.

do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska ws. odblokowania środków z Krajowego Planu Odbudowy dla Polski

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 w zw. z art. 7 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1372) oraz § 28 ust. 2 pkt 3 Statutu Miasta Wałbrzycha (Dz. Urz. Woj. Dol. z 2013 r. poz 3027) Rada Miejska Wałbrzycha przyjmuje apel następującej treści:

§ 1. Radni Rady Miejskiej Wałbrzycha zwracają się do Donalda Tuska przewodniczącego Platformy Obywatelskiej o niezwłoczne wywiązanie się z zobowiązania złożonego podczas zakończonej kampanii wyborczej i odblokowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy dla Polski.

§ 2. Radni oczekują, że wywiązanie się z zobowiązania wymienionego w § 1 pozwoli na realizację zaplanowanych miejskich inwestycji.

§ 3. Apel wraz z załącznikiem zostaje przekazany przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donaldowi Tuskowi.

§ 4. Apel wchodzi w życie z dniem podjęcia.

§ 5. Apel podlega opublikowaniu w Biuletynie Informacyjnym Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

Przewodnicząca Rady
Miejskiej Wałbrzycha
Maria Romańska

Załącznik do apelu Nr ......
Rady Miejskiej Wałbrzycha
z dnia 26 października 2023 r.

Załącznik do Apelu Rady Miejskiej Wałbrzycha do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska ws. odblokowania środków z Krajowego Planu Odbudowy dla Polski

Rada Miejska Wałbrzycha, w poczuciu odpowiedzialności za właściwą realizację oczekiwanych zadań służących mieszkańcom Wałbrzycha, Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz Polski oczekuje od Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej i lidera Koalicji Obywatelskiej Donalda Tuska, że bezzwłocznie wywiąże się ze zobowiązania , które złożył podczas zakończonej kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu RP.

Zwracamy uwagę, że cytowane poniżej zobowiązanie było bezwarunkowe.

„Składam tu, w Sopocie, uroczyste przyrzeczenie, że dzień po wyborach pojadę i odblokuję pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy i wszyscy to odczujemy”.

Radni zwracają uwagę, że wybory parlamentarne zostały przeprowadzone 15 października 2023, a znaczna część wyborców potraktowała poważnie cytowane przyrzeczenie wierząc, że przewodniczący Platformy Obywatelskiej dotrzyma słowa. Tego oczekujemy na progu rozpoczynającej się kolejnej kadencji Sejmu I Senatu.

Twoja reakcja na artykuł?

34
68%
Cieszy
8
16%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
6%
Złości
3
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group