Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1603
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czy przetarg na wykonywanie usług komunikacyjnych w Wałbrzychu jest manipulowany?

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 1 grudnia 2011, 15:08
Aktualizacja: 18:20
Autor: Sven
Fot. archiwum
Przypuszczenie takiej treści zawarte jest w piśmie, które dotarło do naszej redakcji. Oburzeni wałbrzyszanie piszą w tej sprawie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Oto treść listu:

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Plac Powstańców Warszawy 1
00-950 Warszawa

Dotyczy:

Ogłoszenia o zamówieniu na Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów) 2011/S 213-347914 ogłoszonego przez Gminę Wałbrzych - Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu ul. Armii Krajowej 35 58-302 Wałbrzych

Na podstawie analizy Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dotyczącego w/w przetargu a w szczególności zapisów pkt III.2.3) - Kwalifikacje techniczne informujemy że istnieje wysokie prawdopodobieństwo naruszenia przepisów o wolnej konkurencji na straży których stoi tutejszy Urząd.
Zapisy wymogów dotyczących takich elementów jak pojemność silnika - 9,2 litra oczekiwania gwarancji cyt „ Na perforacje spowodowaną korozją poszyć zewnętrznych oraz szkieletu nadwozia i podwozia – 144 miesiące” jasno określają jednego „oczekiwanego” producenta autobusu - „Scanię”, gdyż tylko aluminiowa konstrukcja zapewni 12 lat eksploatacji podwozia autobusu bez korozji.

Na podstawie posiadanych przez nas informacji pozyskanych z oficjalnego kalendarza spotkań Prezydenta Miasta W-cha Pana Romana Szełemeja publikowanego na stronach Urzędu Miasta http://www.um.walbrzych.pl/strony/aktualnosci_kalendarz_po_pmw.php i wielokrotnych spotkań z potencjalnym wykonawcą (Veolia) wysnuwamy jasny wniosek że przetarg może być układany pod firmę PKS Grodzisk Mazowiecki lub Firmę VEOLIA Trans, gdyż tylko te firmy dysponują obecnie taborem który od zaraz spełnia wymogi SIWZ. Obserwując stronę Zamawiającego zauważono pewną prawidłowość, że kategorycznie odrzuca on wszelkie sugestie dotyczące zmniejszenia pojemności silników, ale bez sprzeciwu zgodził się na ograniczenie liczby drzwi z 4 do 3 w autobusach przegubowych (dziwne – prawda?).

Naprawdę dziwnym się wydaje ten upór bo przecież nie od dziś wiadomo że istnieją nowoczesne technologie w obecnej technice motoryzacyjnej pozwalające stosować silniki np. 7-mio litrowe które spełniają parametry mocy, momentu obrotowego nie gorsze od silników wysoko-litrażowych jak te które preferuje Zamawiający a na dodatek są bardziej ekologiczne i tańsze, co w obecnej kryzysowej sytuacji jest czynnikiem nie bagatelnym.
Podobnie zastanawiają nas zapisy SIWZ na podstawie których Zamawiający deklaruje bezpłatne użyczenie wykonawcy usług komunikacyjnych 20 sztuk nowoczesnych autobusów pozyskanych w ramach projektu z Regionalnych Funduszy Operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Pytamy jak to jest że w/w Urząd bez przetargu przyznał Gminie Wałbrzych 15 milionów zł dotacji unijnej na zakup autobusów a ta ZA DARMO chce je oddać w użyczenie prywatnemu komercyjnemu podmiotowi ?
Dlatego prosimy o szczególny nadzór nad tym przetargiem bo wg nas został on zamanipulowany.

Z poważaniem:
Oburzeni Wałbrzyszanie

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group