Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 1780
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czy seniorzy przestrzegają zasad?

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Środa, 8 kwietnia 2020, 6:31
Aktualizacja: Czwartek, 9 kwietnia 2020, 9:32
Autor: red
Fot. archiwum
Czy seniorzy przestrzegają nakazów podczas kwarantanny?

Często zadajemy sobie to pytanie widząc „biegających” starszych ludzi do sklepu po plasterek szynki. Do kolektury po kupon totolotka, a nawet do koleżanki na kawę. Z drugiej strony zastanawiając się nad sensem tego zjawiska, należałoby chyba zadać pytanie: Dla kogo to wszystko? Po co te obostrzenia, skoro najbardziej zagrożeni, nie potrafią tego zrozumieć i przestrzegać zasad.

Całość problemu jest oczywiście bardziej złożona i nie należy wszystkich wrzucać do jednego worka. Są seniorzy, którzy przestrzegają wszystkich zasad i trzeba im za to podziękować, ale co zrobić z takimi, którzy mają gdzieś wszystkich innych, bo im się po prostu nudzi w domu. Był problem z zakupami, więc przygotowano dla seniorów specjalne godziny na wyłączność. Duża ich liczba z tej regulacji korzysta, ale co mamy sądzić o zachowaniu kobiet 65+, które pchały się do sklepu o godzinie 12:30, z nastawieniem, że im się ta pora też należy, bo zawsze o tej porze chodzą na zakupy. W kolejce zrobiło się bardzo głośno i wcale nie chodziło o to, że te panie chciały wejść bez kolejki. Zapewne by weszły, bo nikt nie zamierzał robić z tego powodu problemu. Bunt pojawił się dopiero po tym, jak owe panie zaczęły wymuszać swoimi komentarzami i rozmową między sobą na temat innych czekających na wejście. No, ale o kulturze zachowania, to może w innym tekście.

Dzisiaj podczas spaceru z psem słyszałem rozmowę dwóch starszych osób. Jeden mężczyzna ubrany w maseczkę i rękawiczki. Drugi bez maseczki i z gołymi dłońmi drwi ze swojego sąsiada. Zauważa, że on się nie boi, że jego choroby się nie imają i idzie z psem… do parku.

Takich zdarzeń w ostatnim czasie jest sporo. Jak wy to postrzegacie? Może wam przydarzyło się coś podobnego?

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
1
4%
Smuci
7
26%
Złości
16
59%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~Klient 8-04-2020 10:00
Serio popatrzcie na młodych co robią ! nawet są filmiki gdzie jawnie pokazują jak łamią obostrzenia. Wczoraj godzina 17:00 przy jednym z markecie, w kolejce do sklepu spotkała się grupa znajomych, zero odstępu. Inna młoda dziewczyna, podchodziła blisko mnie i innych ! Przy kasie pisze zachowaj odstęp 1,5 metra a ona wchodzi na plecy. Stoi na przystanku na placu babsko z 30 lat i kicha na wszystkich, zamiast zatkać mordę nawet ręką ! Więc jaki jest wniosek ? że każdy robi co chce i nie tylko starzy, przechadzki młodych par ? bez zachowania odstępu.
~yes 8-04-2020 10:28
do: ~Klient (10:00)
W każdej grupie wiekowej sa nieodpowiedzialni idioci.
~ejo 8-04-2020 21:32
do: ~Klient (10:00)
No z tymi parami to przesadzasz, dwa metry na spacerze a mieszkają ze sobą, śpią ze sobą, jedzą całują itp. Jaki tu sens tego?
~:) 9-04-2020 11:13
do: ~ejo (21:32)
Taki ze policja i inne służby nie wiedzą czy to małżeństwo i nie będę każdego sprawdzać czy to frajer z kochanica czy formalny związek
~ksiegowy 9-04-2020 6:57
do: ~Klient (10:00)
Skończcie w końcu z ta spirala obłędu i straszeniem dziadokaustem.Bo zrobiliście z Polski jeden wielki dom wariatów. To nie jest hodowla bydła aby każda sztukę kontrolować tym bardziej ze zagrożenie jest w 90%urojone przez gang polityczno medialny
~szachjolka 8-04-2020 10:20
W każdej grupie wiekowej znajdą się tacy, co mają gdzieś dzisiejsze obostrzenia. Jak mawiał klasyk....głupich nie sieją, bo sami się rodzą i szkoda ,że w naszym mieście rzadko widać patrole , aby ogarnęły to szwędanie się . Pod marketami auta z innych miast ( Głuszycy, Jedliny, Walimia i innych) i nie widzi tego policja ,że to łamanie zakazu przemieszczania się ...mają sklepy bliżej w swoich miejscowościach . W Wałbrzychu takie małe sklepy niestety znikły i skazani jesteśmy ( choćby na Piaskowej ) na duże markety, gdzie tłumy codziennie i strach się bać . Zdrowia wszystkim i powrotu zdrowego rozsądku !
~To ja 8-04-2020 18:27
do: ~szachjolka (10:20)
Skoro tak świetnie się orientujesz jakie samochody parkuja pod marketami to znaczy że też się szwendasz a może robisz za sygnaliste. Dobrze ci zapłacili.?
~szachjolka 9-04-2020 11:42
do: ~To ja (18:27)
Nie szwendam się, bo hasło " zostań w domu- chroń życie " do mnie przemawia i stosujmy je wszyscy ,to damy radę.Im więcej sygnalistów, tym lepiej , bo jest szansa ,że to, o czym mówią/piszą, ma szanse dotrzeć do wielu osób i decydentów . Myślisz ,że takie przejazdy samochodami z małych miejscowości do marketów oblężonych przez kolejkowiczów , to lepszy pomysł niż bezpieczne zakupy w małych sklepach ?
~To ja 9-04-2020 19:18
do: ~szachjolka (11:42)
Ciekawe skąd wiesz jak wyglądają ceny w sklepach ościennych wsi i w małych miejscowościach Musisz mieć albo wiele kasy albo robisz zakupy po nocach. Żenada W tych miejscowościach ceny są z sufitu. A ty się dziwisz że tyle samochodów stoi na parkingach z ościennych miejscowości. Trochę więcej empatii Mam nadzieję że nawet po nocach nosisz maseczkę aby cię nikt nie rozpoznał bo pewnie nie dla zdrowia
~To ja 9-04-2020 19:29
do: ~To ja (19:18)
I jeszcze jedno to ile tej kasy sygnalisto wziąłeś. Wstydzisz się przyznać czy było za mało?
~prawie stary 8-04-2020 10:39
To co piszecie to prawda, w każdej grupie wiekowej są ludzie nieodpowiedzialni. Jednak starsi ludzie mają tę cechę, że często są uparci, wszechwiedzący, a przy tym odporni na argumenty. Trochę, jak dzieci, które stojąc przed wystawą sklepową coś chcą, nie akceptując tłumaczenia rodziców, że nie ma pieniędzy. Nie generalizuję oczywiście, ale okienko dla nich (10-12), miało zwiększyć ich bezpieczeństwo (mniejszy ruch), a i tak niektórzy z nich lekceważą to i wystają w kolejkach rano z młodymi w tłoku. Samo zapytanie dlaczego tak robią wywołuje agresję z ich strony.
~Gohciu 8-04-2020 13:27
Mnie najbardziej irytuje zachowanie "penerstwa". Mieszkam na Nowym Mieście, vis a vis "spożywczaka". Lugry - /bo inaczej nie mogę/ - okupują non stop, narożnik budynku naprzeciwko sklepu. I jak dzień długi leci spożycie. KOMENDA Policji jest ok. 250 m. dalej!!! Widuję nawet patrole w śmiesznych "beretach" pewnego koloru. WOT pilnuje godzin dla seniorów. Penerstwo - niemal pod nosem - nietykalne.
~Rrr 8-04-2020 14:16
do: ~Gohciu (13:27)
Nie wiesz dlaczego? Bo ich nie stać na zaplacenie mandatu. A to mandat jest celem a nie jakies tam bezpieczeństwo.
~~Hyhy 8-04-2020 16:56
Osoby + 65 mają prawo do zakupów w sklepie w dowolnej chwili, w godzinach od 10-tej do 12-tej zakupy są "zabronione" dla osób poniżej 65 roku życia.
~Tadeo 8-04-2020 18:40
Dziadki przeżyły wojnę i wojnę jaruzelską, to ich nic nie ruszy.Tak sobie to tłumaczą. Za to nijak się nie da zrozumieć zachowania kretynów wychowanych na smartfonach.O ile karą dla dziadka jest jego zgon, tak tych młodszych należy karać mocno dotkliwie za rozsiewanie zarazy.
~xxx 8-04-2020 19:07
w ostatnim okresie temat przewodni w mediach ..to robienie zakupów przez osoby starsze, tak jakby Polacy tylko chodzili po sklepach nie mając innych zainteresowań...tylko jedli no i pili. W mojej ocenie..zamiar może był i dobry...ale Polak w każdej grupie wiekowej potrafi ! A co powiecie, o tych co chodzą z psami parę razy na dzień ...pies pada..a "pańcio" ciągnie pupila...No z psem wolno wychodzić ile razy się chce i też bez zachowania minimum bezpieczeństwa zdrowotnego. Można by wymieniać...tak bez końca...Mamy wszyscy przestrzegać przepisów i tyle w temacie.
~Qwerty 8-04-2020 19:21
Najbardziej wkurzające są staruchy które za nic mają ustalone odległości między ludźmi,przy kasach i przy regałach i ladach sklepowych-jakby mogli weszliby innym na plecy tak przebierają i przekładają towary a warzywa i owoce wręcz każde obmacują. Zacząłem kupować mrożone bo zwyczajnie się brzydzę i obawiam że mogą coś przenieść bo wiadomo jak z higieną u takich ludzi, czuć niejedno...W nocy o świerzych warzywach można zapomnieć bo nikomu się nie chce dokładać lub nie ogarniają zapotrzebowania.Mając czas wyznaczony i nic do roboty i ciężko się im dostosować, tylko popołudniami blokują kolejki jak już ktoś wspomniał po kilka plasterków z kilku rodzajów wędlin codziennie a najlepiej jak dopiero co otwierane przez obsługę. To pokolenie które jak nie odpier-oli w kolejce pół dnia to dzień stracony a zakupy niesmaczne. Przychodnie zamknięte to sobie meetingi w kolejce robią.
~bernard show 8-04-2020 20:52
do: ~Qwerty (19:21)
jesteś złośliwy chłopcze. Kupują po kilka plasterków, bo mieszkają sami, a z higieną to nie ma reguły, młodzi śmierdzą częściej. Nie szanujesz starszych, jesteś źle wychowany, a na dokładkę nieuk. Świeży pisze się przez samo "ż".
~Qwerty 8-04-2020 22:09
do: ~bernard show (20:52)
Nie jestem złośliwy tylko mówię co myślę i nie zamierzam za to przepraszać i nie o ortografię tu chodzi polonisto ( do twojej wiadomości-zdanie zaczyna się z wielkiej litery a przed "a" nie stawia się przecinka i nie mówi się samo [ż] ,bo nie ma wielokrotności "ż",tylko "zet z kropką" {fonetycznie} )więc nieuk TO TY.
~bernard show 8-04-2020 22:35
do: ~Qwerty (22:09)
I jeszcze jesteś tępy. Mówienie co się myśli nie zwalnia z bycia złośliwym. Nie tylko deficyt w ortografii ale w logice również.
~Qwerty 9-04-2020 1:39
do: ~bernard show (22:35)
I znowu bez przecinka...Do słownika środku od kapusty. Ale bądźmy na czasie-zbliża się Wielkanoc więc pasuje ćwikłowy.
~ejo 8-04-2020 21:34
do: ~Qwerty (19:21)
Wyluzuj i przestań już się pompować tą paniką bo już pełny jesteś :)
~marcin 9-04-2020 13:22
Seniorzy może tak Ale Radny PO z Wałbrzycha KALI NIE !!!! pomimo zakazu ma otwarty swój butki z telefonami Mam fotę jestem gotów zaznawać !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group