Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4087
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Czy seniorzy przestrzegają zasad?

Środa, 8 kwietnia 2020, 6:31
Aktualizacja: Czwartek, 9 kwietnia 2020, 9:32
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Czy seniorzy przestrzegają zasad?
Fot. archiwum
Czy seniorzy przestrzegają nakazów podczas kwarantanny?

Często zadajemy sobie to pytanie widząc „biegających” starszych ludzi do sklepu po plasterek szynki. Do kolektury po kupon totolotka, a nawet do koleżanki na kawę. Z drugiej strony zastanawiając się nad sensem tego zjawiska, należałoby chyba zadać pytanie: Dla kogo to wszystko? Po co te obostrzenia, skoro najbardziej zagrożeni, nie potrafią tego zrozumieć i przestrzegać zasad.

Całość problemu jest oczywiście bardziej złożona i nie należy wszystkich wrzucać do jednego worka. Są seniorzy, którzy przestrzegają wszystkich zasad i trzeba im za to podziękować, ale co zrobić z takimi, którzy mają gdzieś wszystkich innych, bo im się po prostu nudzi w domu. Był problem z zakupami, więc przygotowano dla seniorów specjalne godziny na wyłączność. Duża ich liczba z tej regulacji korzysta, ale co mamy sądzić o zachowaniu kobiet 65+, które pchały się do sklepu o godzinie 12:30, z nastawieniem, że im się ta pora też należy, bo zawsze o tej porze chodzą na zakupy. W kolejce zrobiło się bardzo głośno i wcale nie chodziło o to, że te panie chciały wejść bez kolejki. Zapewne by weszły, bo nikt nie zamierzał robić z tego powodu problemu. Bunt pojawił się dopiero po tym, jak owe panie zaczęły wymuszać swoimi komentarzami i rozmową między sobą na temat innych czekających na wejście. No, ale o kulturze zachowania, to może w innym tekście.

Dzisiaj podczas spaceru z psem słyszałem rozmowę dwóch starszych osób. Jeden mężczyzna ubrany w maseczkę i rękawiczki. Drugi bez maseczki i z gołymi dłońmi drwi ze swojego sąsiada. Zauważa, że on się nie boi, że jego choroby się nie imają i idzie z psem… do parku.

Takich zdarzeń w ostatnim czasie jest sporo. Jak wy to postrzegacie? Może wam przydarzyło się coś podobnego?

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
1
4%
Smuci
7
26%
Złości
16
59%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group