Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3219
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czy Śródmieście faktycznie ożyło?

Wtorek, 30 sierpnia 2016, 16:31
Aktualizacja: Środa, 31 sierpnia 2016, 14:15
Autor: PAW
Wałbrzych: Czy Śródmieście faktycznie ożyło?
Fot. red
W ostatnich tygodniach w wałbrzyskim Śródmieściu odbyło się kilka imprez kulturalnych. Prezydent Roman Szełemej uważa, że takie działania mają tę dzielnicę ożywić i przyciągnąć tu ludzi.

- Odbyło się wiele spotkań z mieszkańcami Śródmieścia w sprawie rewitalizacji tej dzielnicy – mówi Szełemej. - Rewitalizacja to jednak nie tylko remonty budynków, dróg, ale także działania społeczne podejmowane w celu ożywienia i zaktywizowania społeczności lokalnej. Dlatego w ostatnim czasie zorganizowaliśmy koncerty, serenadę, by tę dzielnicę ożywić.

Zdaniem prezydenta Szełemeja, takie działania wpływają na pewno pozytywnie na wizerunek dzielnicy i aktywizują mieszkańców. Na wrzesień zaplanowano kolejny koncert muzyczny na placu Magistrackim oraz obchody święta ulicy Słowackiego.
- Cieszę się, że pojawiły się w Śródmieściu nowe punkty gastronomiczne i to są pozytywne efekty rewitalizacji. Jednocześnie chciałbym uciąć spekulacje dotyczące ograniczenia ruchu kołowego przy ulicy Słowackiego. W najbliższym czasie, a myślę tu o roku, może 2-3 latach, nie zamierzamy tego ruchu ograniczać.

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group