Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4569
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czy uda im się odbudować boisko?

Piątek, 6 sierpnia 2010, 16:43
Aktualizacja: 16:44
Autor: Dominika Krawczyk
Wałbrzych: Czy uda im się odbudować boisko?
Damian i Czarek nie kryją zadowolenia, że boisko zostanie odremontowane
Fot. Dominika Krawczyk
Radny Paweł Szpur, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10, Rada Wspólnoty Stary Zdrój oraz wałbrzyski przedsiębiorca Anatol Szpur rozpoczęli akcję zatytułowaną „Gramy o Boisko!”. Ich celem jest odbudowa zrujnowanego boiska sportowego przy ulicy Przywodnej 1.

Stary Zdrój to jedna z najstarszych dzielnic Wałbrzycha i, niestety, w tej chwili bardzo zaniedbana. Szczególnie, jeśli chodzi o sport – wybór jest właściwie żaden. Brakuje nawet boisk w podstawowej formie. Sytuacja ta jednak może wkrótce ulec zmianie.
- 15 sierpnia w niedzielę, w dzielnicy Stary Zdrój przy ulicy Przywodnej 1, odbędzie się turniej piłki nożnej oraz festyn rodzinny – informuje radny Paweł Szpur. - Celem akcji jest naprawienie boiska, które od wielu lat jest nieużywane i porośnięte chaszczami. Boisko nie posiada bramek, gdyż szkoły nie stać na ich zakup - tłumaczy.

- Jeszcze kilka lat temu, gdy w szkole obok dyrektorem był pan Antczak, uczniowie złapani np. na paleniu papierosów, za karę czyścili boisko i bieżnię z trawy i chwastów – opowiada Justyna, uczennica dawnego Technikum Odzieżowego, które mieściło się w tym miejscu. – Nie wyglądało ono może najbardziej profesjonalnie, ale na pewno lepiej niż teraz – przekonuje.

- Chodzę do Zespołu Szkół Nr 10. Cieszę się, że narodziła się taka inicjatywa. Może dzięki temu wreszcie będziemy mogli pograć na lekcjach w-fu – mówi Damian Pietrzak.
– U nas naprawdę nie ma gdzie iść pokopać piłki. Gdy chcemy rozegrać mecz, jedziemy na Podzamcze. Fajnie, że wreszcie coś się zmieni - dodaje jego kolega Czarek.

Wolontariusze skoszą chwasty i zwałują murawę. Na końcach staną też nowe bramki. Wszystko za fundusze własne i od sponsorów. 15 sierpnia na odnowionym boisku rozegrany zostanie turniej piłki nożnej, w którym wystąpi ponad 20 drużyn. Wpisowe jest płatne, ale nikt nie robi z tego problemu. Wręcz przeciwnie. Każdy chętnie pomoże.
- Drużyny są pięcioosobowe. Płacimy od osoby, a pieniądze pójdą na zakup bramek i remont boiska – opowiada Maksymilian Żywocki, który zgłosił swoją drużynę do turnieju. - Uważam, że to wspaniały pomysł, oddający ideę społeczeństwa obywatelskiego, rozwiązującego swoje problemy poprzez inicjatywy oddolne - przekonuje.

Oprócz gry, widzowie wezmą też udział w festynie rodzinnym, obfitującym w atrakcje zarówno dla tych najmłodszych, jak i tych starszych.
- Prowadzę tu działalność już od ponad 20 lat i widzę, co się dzieje – mówi Anatol Szpur, właściciel sklepu w dzielnicy Stary Zdrój. – Ci młodzi ludzie muszą w jakiś sposób znaleźć ujście dla energii, bo inaczej, jacy z nich wyrosną dorośli? - pyta przedsiębiorca.

O postępach w sprawie remontu boiska, będziemy informować na bieżąco.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group