Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 4045
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Czy w Szczawnie powstanie Instytut Balneologiczny?

Sobota, 11 lipca 2015, 12:50
Aktualizacja: Niedziela, 12 lipca 2015, 6:57
Autor: red.
Szczawno-Zdrój: Czy w Szczawnie powstanie Instytut Balneologiczny?
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Domu Zdrojowym w Szczawnie–Zdroju odbyło się seminarium, którego tytuł brzmiał: "Rozwój lecznictwa uzdrowiskowego, balneologii, medycyny fizykalnej i geotermii na terenie Dolnego Śląska". Celem seminarium było przedstawienie korzyści i metod rozwoju balneologii.

Oficjalnego otwarcia konferencji i powitania gości dokonał Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Następnie prof. dr hab. inż. Wojciech Ciężkowski - Dziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej wygłosił wykład pod tytułem "Surowce balneologiczne Dolnego Śląska", wykazując jak wielki potencjał znajduje się między innymi w wodach termalnych i jak można z nich korzystać. O potencjale uzdrowiskowym Dolnego Śląska mówiła też dr Aleksandra Sędziak - Konsultant Wojewódzki w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej, Lekarz Naczelny Uzdrowisk Województwa Dolnośląskiego i jednocześnie dyrektor ds. lecznictwa "Uzdrowiska Lądek-Długopole" S. A.

Z kolei dr n med. Paweł Wróblewski - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i Prezes Dolnośląskiej Rady Lekarskiej w prelekcji "Dolnośląska balneologia jutra" wykazywał korzyści można czerpać z balneologii i jak ważna w tym zakresie jest współpraca różnych ośrodków, prowadzących podobną działalność - jak na przykład uzdrowiska.

Seminarium w którym udział wzięli przedstawiciele dolnośląskich sanatoriów, władz wojewódzkich i samorządowych zakończyło podpisanie Listu Intencyjnego dotyczącego współpracy na rzecz wspierania rozwoju lecznictwa uzdrowiskowego, balneologii, medycyny fizykalnej i geotermii na terenie Dolnego Śląska. Konferencję prowadził Zbigniew Dynak - Dyrektor departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędy Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group