Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2566
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czy w Wałbrzychu odbędą się Mistrzostwa Europy w zapasach?

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 8 stycznia 2015, 11:41
Aktualizacja: 12:25
Autor: opr. PAW
Fot. red.
W dniach 24–29 marca 2015 roku w Polsce odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w zapasach do lat 23. Wałbrzych jest brany pod uwagę jako organizator tej imprezy. Byłoby to kolejne duże wydarzenie sportowe, jakie organizowałoby nasze miasto.

W grudniu w Czarnym Borze odbywały się międzynarodowe zawody zapaśnicze kobiet, na które przyjechały zapaśniczki z kilkunastu krajów w Europie. Podczas wizyty w Czarnym Borze działacze, delegaci, trenerzy mieli również okazję zwiedzić obiekt Aqua Zdroju w Wałbrzychu i w zdecydowanej większości wyrażali o nim pochlebne recenzje i zachęcali nasze sportowe środowisko do organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy w zapasach do lat 23.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Polskiego Związku Zapaśniczego, impreza miała pierwotnie odbyć się w Warszawie, ale ze względu na rozgrywki ligowe oraz zaplanowane wcześniej koncerty, w stolicy nie ma w tym czasie do dyspozycji żadnej hali sportowej odpowiedniej do przeprowadzenia Mistrzostw Europy. Dlatego PZZ stanął przed koniecznością znalezienia innego miasta, które podjęłoby się tego wyzwania. I w tym celu Prezes PZZ Grzegorz Pieronkiewicz oraz Sekretarz Generalny PZZ Andrzej Głaz wizytowali Wałbrzych w kontekście organizacji marcowych zawodów.

„W tej miejscowości nie dość, że dochowano się zawodników tej klasy co Bernard Knitter, Dariusz Piaskowski, Stanisław Pawłowski, Jerzy Szejbinger, Tomasz Świerk, Julian i Lucjan Kwit, to odbywały się już duże imprezy międzynarodowe. Ostatnia miała miejsce jedenaście lat temu i był nią Międzynarodowy Memoriał im. Władysława Pytlasińskiego. W 1988 roku odbyły się w Wałbrzychu Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych, a w 1996 roku Mistrzostwa Świata Juniorów. Co ważne najbliższe lotnisko mieści się w niedalekim Wrocławiu, co stanowi kolejny atut Wałbrzycha.

W Wałbrzychu rok temu oddano do użytku największy w Sudetach nowoczesny ośrodek turystyczno-sportowy Centrum Aktywnego Wypoczynku i Centrum Przygotowań Sportowców AQUA ZDRÓJ. W skład centrum wchodzi wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa, w której miałyby się odbyć zapaśnicze Mistrzostwa Europy do lat 23. Niezwykle przychylny tej inicjatywie jest Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który osobiście przyjął gości z PZZ” – czytamy w oficjalnym komunikacie PZZ.

Ostateczna decyzja o tym, gdzie odbędą się marcowe mistrzostwa, zapadnie po wizytacji przedstawiciela United World Wrestling.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~amwej 7-01-2015 21:34
roman nielubi walkijak da zgode na zapasy to nusi dac na boks
~3 7-01-2015 22:11
Jasne, że kazdy wałbrzyszanin popiera... o ile biznesplan takiej imprezy zakłada zysk a nie kolejne straty finansowane z kieszeni wałbrzyszan. Jestem b.ciekawy,jak wielkie straty finansowe- Aqua-Zdrój poniosła w 2014r.
~Syn Ulicy 7-01-2015 23:09
Jestes bardzo ciekawy, czyli nie wiesz. Ale jednak wiesz ze "wielkie"?
~smek 8-01-2015 8:05
ME U23 w zapasach to najważniejsza impreza sportowa w Wałbrzychu od wielu lat. Będzie styl wolny mężczyzn, styl klasyczny mężczyzn, kobiety - łącznie około 600 zawodników + sędziowie+Federacja Światowa i Europejska. Preliminarz tej imprezy nie zakłada zysku ale też nie będzie dużych kosztów po stronie Wałbrzycha. Kasa zostanie w hotelach: Aqua, Maria, Maria Helena, Qubus, Ibis. Decyzja o organizacji już zapadła- wczoraj telewizja kręciła film o Wałbrzychu.Proszę o pytania - chętnie odpowiem.
~ela 8-01-2015 10:11
Znakomicie, mamy dobre warunki, piękne tradycje zapaśnicze, została jeszcze grupa doświadczonych działaczy. można miec nadzieję, że wszystko wypalii. Dla Wałbrzycha kolejny kroczek w odbudowie dobrego wizerunku.
~ms 8-01-2015 10:55
Czy film mozna gdzies obejrzec?i czy same mistrzostwa mozna będzie gdzies obejrzec?
~dobre 8-01-2015 10:58
Czarny Bór "ratuje" Aqua Zdrój - proszę, gdyby nie zawody w Czarnym Borze...
~smek 8-01-2015 12:08
Czarny Bór jest"czarny" i nic do tej imprezy nie ma. Film - filmik ma trwać dwie minuty, będzie udostępniony za dwa tygodnie. Mistrzostwa będą transmitowane w TVP sport ale jeszcze nie wiem w jakim wymiarze. Na pewno będzie transmisja internetowa na bieżąco z trzech mat.
~rubens 8-01-2015 17:04
Jak gmina na tym zarobi to proszę bardzo. Jak straci - niech urzędnicy i działacze płacą z własnej kieszeni - wara od publicznej kasy!
~Smek smeka smekiem pogania 8-01-2015 18:59
A jednak ma "W grudniu w Czarnym Borze odbywały się międzynarodowe zawody zapaśnicze kobiet, na które przyjechały zapaśniczki z kilkunastu krajów w Europie. Podczas wizyty w Czarnym Borze działacze, delegaci, trenerzy mieli również okazję zwiedzić obiekt Aqua Zdroju w Wałbrzychu i w zdecydowanej większości wyrażali o nim pochlebne recenzje i zachęcali nasze sportowe środowisko do organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy w zapasach do lat 23. "
~smek 9-01-2015 8:04
Kolego wyżej piszący - jesteś uparty to dobrze, ale że zakłamany to brzydko. W Wałbrzychu 14-15 listopada 2014 odbył się Puchar Polski Juniorów - styl klasyczny połączony z Memoriałem Bogusława Dąbrowskiego. Na imprezę specjalnie przyjechał Prezes Pieronkiewicz i to było wstępem do Mistrzostw Europy Młodzieżowców. Zaraz po zawodach odbyły się rozmowy z Prezydentem dr Romanem Szełemejem , wizytacja hoteli itd. Co do tego ma Czarny Bór ??????? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group