• Sobota, 19 stycznia 2019
  • Godz. 3:03
  • Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
  • Czytających: 3474
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Czy wałbrzyskie autobusy będą kursować do Kamiennej Góry?

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Środa, 8 sierpnia 2018, 12:09
Aktualizacja: Czwartek, 9 sierpnia 2018, 8:14
Autor: red
Fot. PAW
W ostatnich tygodniach pojawił się temat połączeń autobusowych relacji Wałbrzych–Kamienna Góra.

Wałbrzych, który jest liderem Aglomeracji Wałbrzyskiej, ma podsianych kilka umów na realizację połączeń komunikacyjnych z gminami ościennymi, jak choćby Jedliną-Zdrój, Boguszów-Gorce czy Stare Bogaczowice. Nie ma takich umów z gminami Czarny Bór czy Kamienna Góra, a mieszkańcy tych miejscowości wskazują na taką potrzebę, bowiem obecnie kursy na trasie Wałbrzych-Kamienna Góra realizuje jeden prywatny przewoźnik (drugi zrezygnował z działalności na tej trasie w czerwcu tego roku). Liczba kursów w dni powszednie jest dość duża, ale kuleje w weekendy, kiedy często niezadowoleni pasażerowie nie mogą dostać się lub wydostać z Wałbrzycha i dotrzeć do Kamiennej Góry.
- W niedzielę dzieje się wiele ciekawych rzeczy w Wałbrzychu. Nieraz miałem ochotę tam pojechać, ale nie mam samochodu, a połączenia prywatnego przewoźnika mnie nie satysfakcjonują - mówi pan Rafał z Kamiennej Góry.

W czym więc tkwi problem, skoro Wałbrzych mógł podpisać porozumienie z innymi gminami, a nawet czeskim Mezimesti, to dlaczego nie mógłby podpisać umowy z Kamienną Górą? Tym bardziej, że bilet w autobusie kosztuje 3 zł 20 groszy, a u prywatnego przewoźnika 6 zł. By doszło do podpisania stosownej umowy potrzeba również chęci z drugiej strony, a na razie, jak wynika z naszych informacji, gmina Kamienna Góra nie podjęła tematu realizacji połączeń autobusowych na trasie Kamienna Góra-Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

11
46%
Cieszy
1
4%
Dziwi
1
4%
Nudzi
2
8%
Smuci
7
29%
Złości
2
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~artykuły 8-08-2018 16:49
Nie beda
~Pasażer 57 8-08-2018 17:18
To by sie bracia K. nie zle wkur...i jak by autobusy do Kamiennej poszly choc ja jestem za bo weekendy to masakra z tymi nyskami .
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 8-08-2018 17:19
Tak, ale pod warunkiem ze mieskzancy zgodza sie na apodwyzke cen biletow.... tak jak mamy autobusy nocne i klimatyzacje w autobusach hehehehe..... Tak wiec podwyzki.... potem Romek i Po zrobia aprzez tydzien dw kursy nocna z Podzamcza na dworzec Miasto po czym stwierdza, z enie ma chetnych, wiec ni ebedzie nocnych autobusow hehehehe.... Nie ma nocnych autobusow, nie ma klimy, wiec co wracamy do poprzednich cen biletow? O taki wal... ceny biletow pozostaja, podwyzki poszly na zwiekszenie komfortu mieszkacnow, ale nic si enie zmienilo hehehe.... to tak jak ze scianka wspinaczkowa.... 2 mln poszly na scianke wspinaczkowa dla mieszkancow.... ale 2 mln zniknely, a scianki nie ma.... teraz pytaja miszkancow, czy chcemy basen odkryty... hehehe.. to tak jak zbieranie podpisow pod referendum 4xTAK.
~roś 8-08-2018 17:38
I fajnie będzie.
~wałbrzyszanka 8-08-2018 17:47
Byłoby super, częściej odwiedzałabym Kamienną Górę.
~Tatus 8-08-2018 18:03
Bardzo dobrze niech kursują w promieniu do 30 km a nie handlarze narkotykow będą mieć interesy w walbrzychu i jakies nyski !!!
~wal 8-08-2018 18:04
A Pan "red" udał się specjalnie do K.Góry do Pana Rafała aby zapytać go o stan jego satysfakcji z komunikacji i z braku pojazdu... Panie "red"- czas na dłuższy urlop a najlepiej na zmianę zawodu. Może np.Cersanit lub Faurecja...wybór jest. A tak poważnie: Czy uważa Pan wałbrzyszan za idiotów?
~Janosik 8-08-2018 18:33
Czy nie wystarczy trasa Medic - Szpital Górniczy- Magistrat? W Wałbrzychu najdroższe bilety a fanaberie Szełemeja sięgają "kosmosu? Kto pokryje niedobór finansowy komunikacji Wałbrzycha? Nie Szełemej, ani Czesi, a Wałbrzyszanie - wszyscy.
~~~~~~~~~ 8-08-2018 18:42
super
~by żyło się lepiej 8-08-2018 18:42
Z ostatniej chwili: Roman ma ogłosić budowę lotniska, samoloty będą kursowały na linii Jedlina - Wałbrzych - Kamienna Góra. Pas startowy w Jedlinie już jest : na bulodromie, w Wałbrzychu budują pas na AIR MOBRUK (stąd znikające sterty śmieci), lądowisko w Kamiennej Górze zobowiązał się przygotować Mietek Z. miejscowy plantator ziemniaków.
~do budy 8-08-2018 19:14
Busiarze Hau Hau hau
~gohciu 8-08-2018 19:30
Skoro "2" zawija asfalt w Gorcach...W sumie, Panie sumie. Wiem / niewiele Pan umie/:)))))))
~kuba 8-08-2018 19:55
Przepraszam wszystkich za tych co piszą takie bzdury. Jest to takie smutne, ale może chcą się w ten sposób dowartościować UJEMNIE.
~olo 8-08-2018 21:43
A takie pytanko kto za to będzie płacił ??Bo nikt mi nie powie ze cena 3,2 pokryje koszty. A no tak Wałbrzych bogate miasto . I Wybuduje lotnisko bo Romek to obieca .5ty dworzec kolejowy to czemu nie obiecać lotniska . Na koniec przypominam ze Kamienna Góra to odrębny powiat oraz ma w przeciwieństwie do Wałbrzycha swój PKS . Niech PKS z Kamiennej wozi pasażerów do Wałbrzycha za 3,2
~Pop 8-08-2018 21:55
Nie da sie wpuscic komunikacji walbrzyskiej na obstawione trasy
~mały 9-08-2018 7:46
Bardzo dobry pomysł pobieram
~ 9-08-2018 8:19
Zróbmy ranking miejscowości, gdzie jeszcze wałbrzyskie autobusy nie pojadą... Począwszy od Sydney :D
~Aleksandra 9-08-2018 9:19
Strasznie mało malkontenctwa lepiej jak poprzedni prezydent nic nie robić i mieć spokój
~inż. A. Partacz 9-08-2018 9:47
Pan Rafał z Kamiennej Góry mówi, że w Sędzisławiu remontują tor nr 4, a Koleje Dolnośląskie wznawiają kursowanie na trasie Sędzisław - Lubawka i dalej - do Trutnova.
~wyzwalacz 9-08-2018 10:31
Zapłacą walbrzyszanie.Juz niedługo.
~Jakubek1993 9-08-2018 12:50
Gdyby do interesu dokładała się gmina Czarny Bór i Kamienna Góra to cenny biletów nieznacznie poszły by do góry i najlepiej by było gdyby tylko w tamtym kierunku.Choć co prawda dystans z Wałbrzycha do Rzeczki czy Walimia jest niewiele,krótszy niż do Kamiennej Góry.A po za tym co ciekawego jest w KG ? Chyba Mleczarnia ,chyba że coś jest a ja nie wiem.Proszę o wypowiedź mieszkańców.
~inż. A. Partacz 9-08-2018 15:00
Co ciekawego: trup w zalewie, siekierezada, pamiątkowe budowle pozostawione przez Niemców.
~wałbrzycha 9-08-2018 15:58
nie będzie?
~70latek 9-08-2018 16:08
jestem za
~klon 9-08-2018 17:40
Ja żeby podjechać coś zobaczyć muszę odpalić autko,familie zapakować,cały dzionek o suchym pysku....ale pan z Kamiennej chce,to Wałbrzych musi......pan Rafał i inni mieszkańcy to niech szukają połączenia na koszt Kamiennej.Bo p.Rafałowi nie pasuje odjazd godzinowy nyski.Informuję więc państwa że Wałbrzych posiada hotele,pensjonaty,kwatery.....wyjedz w piątek a w niedzielkę wrócisz.Zobaczysz co będziesz chciał
~brawo dla pana Szełemeja 10-08-2018 9:10
Stękanie a Pan Szełemej robi swoje brawo.
~ 10-08-2018 10:12
PiSy szczekają, Solarisy jadą dalej
~Janosik 10-08-2018 13:24
Mamy zachować spokój gdy po wyborach kolejne podwyżki cen biletów? A bo to trasy nieekonomiczne, paliwo drogie, płace muszą rosnąć dla kierowców , eksploatacja - " Wicie rozumicie" tak trzeba

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group