Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3021
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czy znajdzie się chętny na budynek szkoły przy ul. Kombatantów?

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 6:31
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: Czy znajdzie się chętny na budynek szkoły przy ul. Kombatantów?
Fot. Piotr Skomorokiewicz
To już piąta próba sprzedaży budynku byłej szkoły na ul. Kombatantów 20 w Wałbrzychu. Na wtorek, 22 sierpnia przypada termin rozstrzygnięcia sprzedaży tej nieruchomości ustalony przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Żądana cena to 750 tys. złotych

Niższa cena wywoławcza ma przyciągnąć zainteresowanych do zakupu budynku. W porównaniu z ostatnim, czwartym przetargiem, który przeprowadzony został pod koniec kwietnia tego roku, cena jest niższa o 150 tys. złotych.

Pierwsze próby sprzedaży obiektu UMWD we Wrocławiu podjął w latach 2014-2015. Do każdego z organizowanych przetargów nie zgłosił się jednak żaden potencjalny nabywca.

Przeciągająca się sprzedaż nieruchomości nie wpływa pozytywnie na jej stan techniczny. W niektórych miejscach dawnej sali gimnastycznej zaczęły spadać fragmenty sufitu, a strop w budynku znajdującym się obok niej grozi zawaleniem. Jest to tylko część problemów, które wraz z upływem czasu powiększają się.

Obiekt został oddany do użytku w 1928 r. i przez wiele lat zdobił dzielnicę Stary Zdrój. W swojej bogatej historii był siedzibą m.in. szkół podstawowych, zawodowych, a podczas II Wojny Światowej służył jak szpital wojskowy. W ostatnich latach swojej działalności użytkowany był przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Wałbrzychu, aż do czasu jej przenosin na ul. Zamkową. Budynek jest wpisany do ewidencji zabytków.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group