Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1427
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czy znów zagra tu orkiestra?

Wiadomości: REGION, Szczawno Zdrój
Sobota, 10 marca 2012, 7:53
Aktualizacja: 7:53
Autor: Beata Kołowrocka
Fot. Beata Kołowrocka
Muzyka grała w Parku Zdrojowym. Były koncerty, była orkiestra i byli ludzie, którzy chętnie słuchali tej pięknej muzyki. A rozbrzmiewała ona po całym parku i dalej niosła się po lesie. I to były czasy świetności amfiteatru. Dziś zrujnowany, opuszczony i cichy. Czy jeszcze kiedyś usłyszymy tu dźwięki muzyki?

Amfiteatr w Szczawnie Zdroju jest położony w sercu Parku Zdrojowego. To idealne miejsce, by w tak zacisznym miejscu usłyszeć piękną muzykę.
- Sceneria jest niesamowita - świerki, cisza, śpiew ptaków i muzyka - opowiada pani Anna, mieszkanka Szczawna Zdroju.
Dawniej w miejscu obecnego amfiteatru stał Teatr Leśny - Waldbühne. Znajdowała się tu niewielka scena leśna, na której grano przedstawienia, koncerty czy sztuki teatralne. Obiekt został przebudowany w latach 60. i w ten sposób zyskał zupełnie nowy wygląd. Potem przyszły czasy upadku. Ostatecznie po pożarze w latach 90. obiekt już nigdy nie został odbudowany.
- Szkoda tego miejsca, bo jest malowniczo położone. Może władze miasta coś z tym zrobią? Może przywrócą obiekt do życia? Na pewno dużo ludzi przychodziłoby tu latem na koncerty. Jestem tego pewien - mówi pan Krystian, mieszkaniec Białego Kamienia.

Dziś stelaż po muszli koncertowej straszy kuracjuszy, jak z resztą cały obiekt. Miejsce ma duży potencjał, ale czy władze Szczawna Zdroju mają jakiś pomysł na zagospodarowanie tego miejsca? Niestety, nie udało nam się uzyskać odpowiedzi na to pytanie.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group