Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5349
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Świebodzice: Darmowa komunikacja miejska w Świebodzicach już niebawem

Czwartek, 2 maja 2019, 6:47
Autor: red
REGION, Świebodzice: Darmowa komunikacja miejska w Świebodzicach już niebawem
Fot. UM Świebodzice
W związku z pojawiającymi się różnymi datami wprowadzenia darmowej komunikacji w mieście ponownie przekazujemy komunikat z oficjalnej strony Urzędu Miejskiego.

W związku z przepisami prawnymi i koniecznością zachowania wymaganych terminów, bezpłatna komunikacja miejska zostanie wprowadzona w terminie 14 dni od opublikowania uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

Nie można podać dokładnej daty, będziemy śledzić publikację w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego i od razu Państwa poinformujemy.

Przypomnijmy, że w dniu 26 kwietnia 2019 r. na sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach radni podjęli uchwałę dzięki której osoby korzystające z komunikacji miejskiej nie będą musiały płacić za bilety. Zmiana ta ma na celu zmniejszenie zakorkowania miasta, a przede wszystkim jest pokierowana troską o środowisko. Ponadto, od dnia 1 maja zostaną zmienione rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.

"Mamy nadzieję, że część mieszkańców zrezygnuje z przejazdów własnym samochodem ze względów ekonomicznych i praktycznych (utrudnienia w ruchu) na rzecz środków komunikacji zbiorowej. Wpłynie to na mniejsze zanieczyszczenie powietrza, ograniczenie hałasu i mniejsze uciążliwości w ruchu drogowym. Oszczędności w funkcjonowaniu komunikacji przyniesie także likwidacja biletów, wyeliminuje to koszty ich produkcji, dystrybucji i kontroli" - mówi burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga.

Twoja reakcja na artykuł?

11
69%
Cieszy
2
13%
Hahaha
1
6%
Nudzi
2
13%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group