Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3305
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dawny "Ekonomik" wróci do życia?

Środa, 31 maja 2023, 6:48
Autor: PAW
Wałbrzych: Dawny "Ekonomik" wróci do życia?
Fot. PAW
Gmina Wałbrzych szuka środków zewnętrznych na przywrócenia do życia i funkcjonowania obiektu znajdującego się przy ulicy 1 Maja w dzielnicy Sobięcin. Mowa oczywiście o dawnej szkole, czyli popularnym "Ekonomiku".

Budynek po dawnej szkole ekonomicznej pusty stoi już wiele lat. Jego stan techniczny wydawał się być jednak na tyle dobry, że okoliczni mieszkańcy liczyli, że powstaną tu ewentualnie lokale mieszkalne. Ekspertyzy wykazały, że budynek po „Ekonomiku” nadaje się do wyburzenia.

- Podejmowaliśmy kilkakrotnie próby u konserwatora zabytków, a nawet w Ministerstwie dotyczące wydania zgody na rozbiórkę tego obiektu - informuje prezydent Roman Szełemej. - Nie uzyskaliśmy na to zgody, ale uzyskaliśmy zgodę od konserwatora, że pewne elementy znajdujące się w środku będzie można zbudować od nowa i dlatego od kilkunastu miesięcy, mozolnie przygotowujemy się do rewitalizacji tego budynku i szukamy środków zewnętrznych, żeby tę rewitalizację przeprowadzić. Chcemy przywrócić do życia ten budynek o olbrzymiej kubaturze. Ale należy pamiętać, że bez nalezienia środków na to zadanie, miasto nie jest w stanie samodzielnie zrealizować takiego projektu.

Twoja reakcja na artykuł?

124
75%
Cieszy
18
11%
Hahaha
1
1%
Nudzi
2
1%
Smuci
11
7%
Złości
10
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group