Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4484
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Debata w czarnoborskim Gimnazjum

Środa, 2 maja 2012, 12:28
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:50
Autor: PAW
REGION, Czarny Bór: Debata w czarnoborskim Gimnazjum
Fot. PAW
W Gimnazjum w Czarnym Borze uczniowie wpadli na pomysł, by zorganizować debatę i zaprosić na nią najważniejsze osoby w gminie.

Gimnazjaliści z Czarnego Boru w ramach projektu „Młody Obywatel” zorganizowali debatę, na którą zaprosili wójta Adam Góreckiego, przewodniczącego komisji oświaty Dariusza Malinowskiego oraz sołtysa Czarnego Boru Roberta Makucha.

Godzinna dyskusja dotyczyła głównie spraw i problemów nurtujących gminną młodzież. Najczęściej przewijał się temat utworzenia w gminie Centrum Młodzieży, które miałoby spełniać funkcję ośrodka kultury i miejsca, w którym wolny czas mogliby spędzać nastolatkowie. Wójt Adam Górecki zapewnił, że gmina ma plan, jak takie miejsce utworzyć. Nawet w tym celu złożony został już projekt o dofinansowanie przedsięwzięcia. Wszyscy uczestnicy debaty podkreślali, że najważniejsze jest to, by młodzież wykazywała się aktywnością i chęcią uczestnictwa w życiu społecznym gminy. Wstępnie ustalono również, że w gminie przeprowadzone zostaną wybory do Rady Młodzieżowej, która będzie pełnić funkcję doradczą dla wójta.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group