Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3409
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Debatują o S3

Poniedziałek, 21 lutego 2011, 14:29
Aktualizacja: 14:29
Autor: PAW
REGION: Debatują o S3
Europoseł Ryszard Legutko jest zwolennikiem budowy drogi ekspresowej S3
Fot. red
Politycy z naszego regionu starają się doprowadzić do końca sprawę budowy drogi ekspresowej S3. W tym celu odbyło się kolejne spotkanie, tym razem w Kamiennej Górze.

Przypomnijmy, że droga ekspresowa S3 miała prowadzić od Lubawki do Legnicy i stanowić połączenie z drogą szybkiego ruchu, którą z kolei można by dojechać nad samo morze.

Całość trasy miała mieć długość 469 km. Droga ekspresowa S3 miała składać się z dwóch jezdni rozdzielonych pasem zieleni. Każda z jezdni miała mieć dwa pasy ruchu i pas awaryjny. Inwestycja przewidywała również budowę innych udogodnień, m.in. dróg obsługujących tereny przyległe. Pomiędzy Starymi Bogaczowicami a Sadami Górnymi zgodnie z planem, miał zostać wykonany tunel drogowy o długości ponad 2 kilometrów. Co istotne dla naszych mieszkańców, wjazdy na S3 znajdować się miał w Kamiennej Górze oraz Sadach Dolnych.

W kamiennogórskim muzeum spotkali się parlamentarzyści, którzy optują za kontynuacją budowy drogi ekspresowej S3. Nie pojawił się wprawdzie jeden z inicjatorów spotkania europoseł Ryszard Legutko, ale byli inni politycy: posłowie Marzena Machałek (PiS), Adam Lipiński (PiS), Piotr Cybulski (PiS) i Wojciech Sokołowski (PO). Nie zabrakło również samorządowców z Kamiennej Góry, Legnicy i Jawora oraz radnych sejmiku dolnośląskiego.

Podczas spotkania ustalono, że powstanie Księga Argumentów dotycząca drogi ekspresowej S3. Swoje stanowiska w tej księdze zaprezentowali uczestnicy spotkania. Znalazły się tam również podpisy mieszkańców domagających się budowy odcinka tej drogi. Księga ma zostać dostarczona do premiera Donalda Tuska.

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group