Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3090
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/ Świdnica: Decyzja sądu niekorzystna dla wnioskodawców

Środa, 12 stycznia 2011, 16:33
Aktualizacja: Czwartek, 13 stycznia 2011, 12:26
Autor: Sven/KO, Świdniczka.com
Wałbrzych/ Świdnica: Decyzja sądu niekorzystna dla wnioskodawców
Wniosek Patryka Wilda został odrzucony
Fot. Wiktor Bąkiewicz, Świdniczka.com
Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Świdnicy ogłoszone zostało jedynie postanowienie sądu. Nikt już nie zeznawał ani nie przedstawiano nowych wniosków. Sąd uznał, że nie ma prawnych podstaw do uznania wniosku o unieważnienie wyborów samorządowych w Wałbrzychu.

Uzasadniając decyzję, sędzia Elżbieta Jęczmień stwierdziła, że nie stwierdzono niszczenia lub fałszowania list wyborców ani otwierania urn wyborczych.

Oceniając materiał dostarczony przez agencję detektywistyczną, przewodnicząca składu sędziowskiego stwierdziła:
- Raport agencji detektywistycznej zawiera w ocenie sądu tylko poszlaki i domniemania”. Podobnie rzecz się ma z zeznaniami świadków. Zdaniem sądu, nie wynika z nich, aby w Wałbrzychu doszło do licznych przypadków kupowania wniosków.

Ponadto sąd podkreślił fakt, że część świadków zmieniła zeznania, a Sylwia T. wycofała się, gdy nie dostała dalszych gratyfikacji pieniężnych od lokalnej telewizji. Płacenie informatorom świdnicki sąd określił jako wysoce nieetyczne.
- W tej sytuacji z dużą ostrożnością należy oceniać zeznania świadków Jacka Grabowskiego i Sebastiana Grempki - zaznaczyła przewodnicząca składu sędziowskiego.

Sąd uznał też, że pełnomocnik komitetu wyborczego Nowoczesny Wałbrzych, nie ma legitymacji czynnej do występowania o unieważnienie drugiej tury wyborów, gdyż Patryk Wild nie brał w nich udziału. W uzasadnieniu sędzia Elżbieta Jęczmień powiedziała, że jest udowodnionych kilka przypadków kupowania głosów na korzyść Piotra Kruczkowskiego, a trzydzieści sześć zgłaszanych innych przypadków nie zostało udowodnione.

Strony mają 7 dni od daty doręczenia postanowienia na piśmie na odwołanie się od decyzji świdnickiego sądu. Czy odwoła się Patryk Wild? Po wyjściu z sali powiedział nam, że dopiero podejmie decyzję po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem decyzji sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group