Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2690
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Decyzje o wielu zakupach zapadają impulsywnie. Zrób wszystko, by ułatwić je klientom

Wiadomości: Kraj/Region
Wtorek, 28 stycznia 2020, 9:27
Autor: red
Fot. użyczone
Mimo ogromnych sum wydawanych na działania promocyjne i budowę rozpoznawalnych, budzących zaufanie marek, rzadko udaje się do nich trwale przywiązać klienta. Walka o niego trwa więc nieustannie i jej polem jest praktycznie cała przestrzeń publiczna, a zwłaszcza handlowa. Szansę na to, że wizyta w sklepie zaowocuje zakupem, możemy znacznie zwiększyć stosując bardzo proste akcesoria.

Odpowiednia oprawa pozwoli wyróżnić produkt pośród wielu innych

Nie trzeba się długo rozwodzić nad tym, jak ogromne znacznie ma w naszym życiu zmysł wzroku – to on dostarcza nam najwięcej informacji o otaczającym nas świecie. I to też bodźce wzrokowe pełnią najważniejszą rolę w kreowaniu rozmaitych przekazów marketingowych. Każdego dnia odbieramy ich niezliczone ilości i nie ma możliwości, byśmy je wszystkie świadomie analizowali. A jednak, umiejętnie przygotowane, oddziałują na nas bardzo skutecznie, wzbudzając określone emocje, przywołując odpowiednie skojarzenia i po prostu naprowadzając nas na określone treści czy produkty.

Wszystko to odgrywa wielką rolę w projektowaniu opakowań. Jednak jeśli na sklepowej półce o naszą uwagę rywalizuje długi szereg wyrobów, a każdemu z nich projektanci poświęcili odpowiednio dużo uwagi, potrzeba nieco więcej, by zyskać przewagę. Na dłuższą metę trudno sobie wyobrazić inny sposób ekspozycji sklepowego asortymentu. Czasowe przedsięwzięcia promocyjne mogą jednak dać nam istotną przewagę, która owocować będzie długo. Potrzebujemy tylko dodatkowej oprawy, zaprojektowanej w sposób podporządkowany w dużej mierze tym samym zagadnieniom, co samo opakowanie.

Producent standów kartonowych ma wielką swobodę kreowania ich postaci

Można wątpić, czy czasowa ekspozycja promowanego towaru, czy to na ladzie, czy obok półek bądź w jakimkolwiek innym miejscu, wymaga kosztowych i ciężkich konstrukcji drewnianych bądź metalowych. Nie są one jednak potrzebne. Jak przekonuje producent standów kartonowych ST-Print, karton z powodzeniem sprosta nawet stosunkowo dużemu obciążeniu, oddziałującemu na niego wiele miesięcy. Wymaga to jednak odpowiedniego projektu, dostosowanego do konkretnego przeznaczenia takiego ekspozytora. Pod uwagę należy wziąć szacowany ciężar asortymentu, który będzie na nim spoczywał, postać opakowań i rzecz jasna potrzeby w zakresie komunikacji wizualnej – bo to jest najważniejsze zadanie, jakie ma do spełnienia kartonowy stand. Nadrukowane na nim motywy graficzne muszą zarówno pozostać spójne ze sposobem, w jaki dana marka jest promowana innymi kanałami, jak i podporządkowane celom konkretnego przedsięwzięcia, w ramach którego towar został wyróżniony spośród innych.

Wytrzymałość dobrze zaprojektowanych konstrukcji kartonowych, a jednocześnie wielka swoboda w kreowaniu ich form sprawia, że w wielu wypadkach bez trudu mogą one stanowić stały element wyposażenia. Niskie koszty i waga poszczególnych standów, a także łatwość transportu, magazynowania i składania sprawiają, że znacznie ułatwiają przede wszystkim działania o większej skali, prowadzone w bardzo wielu placówkach handlowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
1
33%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~starszy manipulator 28-01-2020 10:49
Po 1) Nie robić zakupów w dużym sklepie będąc głodnym, przed obiadem (podświadomie wkładamy spożywkę do kosza), 2) Nie ufać promocjom - przekreślona cena stara i nowa niższa. Ta stara była przed przekreśleniem zawyżona, a promocyjna jest normalna, 3) Nie kupować towarów tuż za wejściem do sklepu - zwykle są drogie, lub kończą się terminy, 4) Sprawdzać wagę netto i nie sugerować się wielkością opakowania i najważniejsze po 5) Obowiązuje cena na regale, a nie z czytnika przy kasie - mają obowiązek oddać różnicę.
~Astro 28-01-2020 21:01
Nie kupować w Biedronce gdzie celowo nie ma czytników do kontroli cen na sklepie lub jeden na bocznej ścianie a wszechpanujący rozpierdol towarów przypadkowo poustawianych i powpychanych między inne w dodatku bez cen służy ogłupianiu kupujących aby wielokrotnie obchodzili regały sklepowe w poszukiwaniu tego co naprawdę chcą czy muszą kupić. Znaleźć można towary bez żadnej logiki poukładane jak np.mąki i kasze z napojami a tuż obok książki,zabawki i konserwy. Spędzasz tam o wiele więcej czasu niż powinieneś wydając więcej szwędając się i dokładając rzeczy których często nie potrzebujesz nawet pomimo kartki z listą zakupów. Omijać rówież piwa znanych browarów w powiększonych puszkach gdyż odbiegają jakością i smakiem od tych w oryginalnych pojemnościach.
~. 29-01-2020 9:44
Najważniejszy rozum.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group