Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2782
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Region: Decyzje o wielu zakupach zapadają impulsywnie. Zrób wszystko, by ułatwić je klientom

Wtorek, 28 stycznia 2020, 9:27
Autor: red
Kraj/Region: Decyzje o wielu zakupach zapadają impulsywnie. Zrób wszystko, by ułatwić je klientom
Fot. użyczone
Mimo ogromnych sum wydawanych na działania promocyjne i budowę rozpoznawalnych, budzących zaufanie marek, rzadko udaje się do nich trwale przywiązać klienta. Walka o niego trwa więc nieustannie i jej polem jest praktycznie cała przestrzeń publiczna, a zwłaszcza handlowa. Szansę na to, że wizyta w sklepie zaowocuje zakupem, możemy znacznie zwiększyć stosując bardzo proste akcesoria.

Odpowiednia oprawa pozwoli wyróżnić produkt pośród wielu innych

Nie trzeba się długo rozwodzić nad tym, jak ogromne znacznie ma w naszym życiu zmysł wzroku – to on dostarcza nam najwięcej informacji o otaczającym nas świecie. I to też bodźce wzrokowe pełnią najważniejszą rolę w kreowaniu rozmaitych przekazów marketingowych. Każdego dnia odbieramy ich niezliczone ilości i nie ma możliwości, byśmy je wszystkie świadomie analizowali. A jednak, umiejętnie przygotowane, oddziałują na nas bardzo skutecznie, wzbudzając określone emocje, przywołując odpowiednie skojarzenia i po prostu naprowadzając nas na określone treści czy produkty.

Wszystko to odgrywa wielką rolę w projektowaniu opakowań. Jednak jeśli na sklepowej półce o naszą uwagę rywalizuje długi szereg wyrobów, a każdemu z nich projektanci poświęcili odpowiednio dużo uwagi, potrzeba nieco więcej, by zyskać przewagę. Na dłuższą metę trudno sobie wyobrazić inny sposób ekspozycji sklepowego asortymentu. Czasowe przedsięwzięcia promocyjne mogą jednak dać nam istotną przewagę, która owocować będzie długo. Potrzebujemy tylko dodatkowej oprawy, zaprojektowanej w sposób podporządkowany w dużej mierze tym samym zagadnieniom, co samo opakowanie.

Producent standów kartonowych ma wielką swobodę kreowania ich postaci

Można wątpić, czy czasowa ekspozycja promowanego towaru, czy to na ladzie, czy obok półek bądź w jakimkolwiek innym miejscu, wymaga kosztowych i ciężkich konstrukcji drewnianych bądź metalowych. Nie są one jednak potrzebne. Jak przekonuje producent standów kartonowych ST-Print, karton z powodzeniem sprosta nawet stosunkowo dużemu obciążeniu, oddziałującemu na niego wiele miesięcy. Wymaga to jednak odpowiedniego projektu, dostosowanego do konkretnego przeznaczenia takiego ekspozytora. Pod uwagę należy wziąć szacowany ciężar asortymentu, który będzie na nim spoczywał, postać opakowań i rzecz jasna potrzeby w zakresie komunikacji wizualnej – bo to jest najważniejsze zadanie, jakie ma do spełnienia kartonowy stand. Nadrukowane na nim motywy graficzne muszą zarówno pozostać spójne ze sposobem, w jaki dana marka jest promowana innymi kanałami, jak i podporządkowane celom konkretnego przedsięwzięcia, w ramach którego towar został wyróżniony spośród innych.

Wytrzymałość dobrze zaprojektowanych konstrukcji kartonowych, a jednocześnie wielka swoboda w kreowaniu ich form sprawia, że w wielu wypadkach bez trudu mogą one stanowić stały element wyposażenia. Niskie koszty i waga poszczególnych standów, a także łatwość transportu, magazynowania i składania sprawiają, że znacznie ułatwiają przede wszystkim działania o większej skali, prowadzone w bardzo wielu placówkach handlowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
1
33%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group