Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4689
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Designerskie meble miejskie opanowały polskie miasta!

Poniedziałek, 4 lutego 2019, 9:18
Aktualizacja: Wtorek, 19 lutego 2019, 10:41
Autor: red
Kraj: Designerskie meble miejskie opanowały polskie miasta!
Fot. użyczone
Dbanie o przestrzeń publiczną jest niezwykle ważne. To jeden z elementów troszczenia się o wizerunek miasta, sposób na podnoszenie jego rangi, sprawianie, że w danym miejscu przyjemnie jest spędzać czas. Wiedzą o tym władze, co można zauważyć obserwując inwestycje w dużych polskich miastach. O nowoczesnych rozwiązaniach i designerskich projektach w centrach miast, piszemy w poniższym artykule.

Elementy architektury nie muszą być nudne!

Wszyscy przywykliśmy do widoku drewnianych ławek, betonowych donic na kwiaty i stojaków na rowery, stylizowanych na odwróconą literę U. Mijamy je każdego dnia, przemierzając ulice oraz chodniki. To tak naturalne, że mało kto zwraca uwagę na ich wygląd. Gdy zachodzi potrzeba, korzystamy z ławki czy pojemnika na śmieci, rzadko kiedy jednak zastanawiamy się nad tym, jak prezentuje się dany element małej architektury miejskiej. Tymczasem coraz bardziej popularne staje się promowanie designerskich projektów, tworzonych przez pasjonatów sztuki użytkowej.

Nowoczesne meble miejskie powstają w pracowniach, takich jak Hammerland Workshop, skąd trafiają na ulice polskich miast, zjawiskowo odmieniając ich wygląd. Estetyczne projekty nie tylko pięknie wyglądają, ale są też wysoce funkcjonalne.

Futurystyczne ławki z systemem ochrony przed wandalami

Widząc efektowną ławkę miejską z gniazdem do ładowania telefonu czy czujnikami, mierzącymi temperaturę i wilgotność powietrza, można się zastanawiać nad ochroną takiego mebla. Prędzej czy później pojawią się wandale, którym nie spodoba się dana realizacja. Na szczęście innowacyjne meble miejskie są wyposażane w specjalne systemy, wykrywające wstrząsy oraz płomienie. W razie jakichkolwiek oznak świadczących o tym, że mebel jest niszczony, system wysyła informację do odpowiednich służb. Wbudowane kamery odporne na trudne warunki, w czasie rzeczywistym przesyłają obraz na wskazany serwer, dzięki czemu całe zajście zostaje udokumentowane. Dzięki temu wielu wandali zostaje skutecznie odstraszonych, a piękne elementy małej architektury pozostają nienaruszone, ciesząc oczy przechodniów i pozostając do ich dyspozycji.

Kto wie, być może za parę lat we wszystkich dużych miastach staną meble miejskie nowej generacji, wyposażone w innowacyjne systemy, jakie oferuje producent Hammerland. Designerskie, a jednocześnie praktyczne konstrukcje pozytywnie wpłyną na wizerunek miast, zachęcając mieszkańców do wychodzenia z domu i przebywania na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknych mebli o ciekawym wyglądzie.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
44%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group