Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4279
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dezynfekują częściej

Sobota, 21 marca 2020, 6:42
Aktualizacja: Niedziela, 22 marca 2020, 9:26
Autor: red
Wałbrzych: Dezynfekują częściej
Fot. archiwum
W celu ochrony mieszkańców naszego miasta i ograniczenia zagrożenia rozszerzania się epidemii koronowirusa SARS–CoV–2 w środkach komunikacji zbiorowej oraz w infrastrukturze przystankowej, Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu wraz z operatorem – Śląskim Konsorcjum Autobusowym, świadczącym usługi przewozu w transporcie zbiorowym organizowanym przez Gminę Wałbrzych, od dnia 18 marca br. podjął dodatkowe działania polegające na przeprowadzaniu dezynfekcji autobusów na pętlach i przystankach końcowych oraz dezynfekcji elementów infrastruktury przystankowej, z którymi pasażerowie mogą mieć bezpośredni kontakt.

Powyższe czynności wykonywane są przez pracowników operatora oraz ZDKiUM przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności oraz przy zastosowaniu środków dezynfekujących przeznaczonych do tego celu.

1. Czynności dezynfekcji autobusów i urządzeń przystankowych wykonywane są przez przeszkolonych pracowników w zakresie przestrzegania przepisów BHP oraz instrukcji stosowania środków do dezynfekcji, zgodnie z kartą charakterystyki danego produktu.

2. Pracownicy wykonujący czynności dezynfekcji wyposażeni są w środki ochrony osobistej: kombinezony, maski, rękawice oraz okulary ochronne.

3. Czynności dezynfekcji mogą być przeprowadzane w autobusach na pętli autobusowej lub przystanku końcowym po zakończeniu kursu - w trakcie czasu wyrównawczego - tylko i wyłącznie pod nieobecność pasażerów w autobusie oraz na przystankach autobusowych w czasie nieobecności pasażerów na dezynfekowanym przystanku i w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą do pasażerów, aby w trakcie wykonywania dezynfekcji autobusów oraz przystanków i bezpośrednio po zakończeniu tych czynności, nie wchodzić do pojazdów oraz na obszar dezynfekowanego przystanku.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
1
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
1
10%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group