Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1795
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Dla Ciebie zginął żołnierz..."

Niedziela, 7 lipca 2019, 6:48
Aktualizacja: 11:22
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych:
Fot. Robert Bajek
W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odbyło się wczoraj otwarcie wystawy pod nazwą „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”.

- Jest to wystawa trudna, bardzo przejmująca. Jednak uznaliśmy, że nie należy uciekać od takich tematów, że trzeba pokazywać tragedie, trzeba pokazywać to co przeżywają rodziny gdzie zginął tato. Wystawa będzie czynna do końca wakacji. Jest w ciągu zwiedzania Starej Kopalni. Wszyscy którzy będą zwiedzać Starą Kopalnię będą mieli możliwość obejrzenia tej wystawy. I co ważne wystawa jest bezpłatna. Można nie zwiedzając Starej Kopalni przyjść tutaj do "Galerii na Piętrze" i w ciszy i spokoju zapoznać się z prezentowanymi pracami - powiedział Jarosław Buzarewicz - Dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Zorganizowana przez Gminę Wałbrzych, Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Fundację Dorastaj z Nami wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” stanowi niejako hołd pamięci i formę podziękowań dla osób, które podczas służby poświęcają swoje zdrowie i życie dla ratowania zdrowia i życia innych ludzi. Na wystawie prezentowana jest historia rodziców i podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami.

Fundacja Dorastaj z Nami zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom bohaterów, którzy polegli podczas pełnienia służby, lub zostali poszkodowani na służbie. Fundacja skupia się na udzielaniu pomocy psychologicznej dzieciom, dba o ich wykształcenie, finansuje szkoły, studia, zajęcia dodatkowe, oferuje wsparcie doradcy edukacyjnego, pomaga w znalezieniu pracy. Opieka trwa aż do zakończenia edukacji. Przedstawiciele Fundacji są ze swoimi podopiecznymi w trudnych momentach życia codziennego.

Warto zaznaczyć, że wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” po raz pierwszy została zaprezentowana w kwietniu ubiegłego roku w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Warszawie, a następnie ruszyła w drogę - była prezentowana w wielu miastach Polski. W Wałbrzychu można ją oglądać do końca sierpnia br.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group