Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 5490
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Dla lokalnej kultury

Piątek, 8 kwietnia 2022, 8:20
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Dla lokalnej kultury
Fot. UM Jedlina–Zdrój
Gmina Jedlina–Zdrój przystępuje do realizacji inwestycji pn. „Szerzenie lokalnej kultury i dziedzictwa lokalnego w uzdrowisku Jedlina–Zdrój”.

Planuje się zakup 4 rzeźb, które znajdą się w Parku Północnym przy ul. Warszawskiej oraz zakup wyposażenia wydarzeń miejskich m.in. sceny wraz z elementami towarzyszącymi. Dofinansowanie, jakie gmina pozyskała na ten cel, to 142 tys. 531 zł.

Zadanie realizowane jest w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” i dotyczy działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie „Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej”.

Efektem realizacji operacji będzie wyposażenie mające na celu szerzenie lokalnej kultury i dziedzictwa lokalnego, będzie można je wykorzystać do organizacji wydarzeń miejskich w Parku Północnym oraz w innych częściach miasta. Przyczyni się to do realizacji celu operacji tj. do rozwoju lokalnej kultury i dziedzictwa lokalnego w oparciu o istniejące zasoby w Gminie Jedlina-Zdrój.

Planowane zakończenie inwestycji to III kwartał 2022 r.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group