Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2705
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Długo łupem się nie nacieszyli

Środa, 27 lutego 2019, 6:33
Autor: red
Wałbrzych: Długo łupem się nie nacieszyli
Fot. KMP Wałbrzych
Policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wraz z funkcjonariuszem Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali w poprzednim tygodniu na gorącym uczynku przestępstwa dwóch mężczyzn w wieku 31 i 24 lat, którzy w bagażniku samochodu osobowego przewozili m.in. stalowe dwuteowniki pochodzące z kradzieży.

W zeszły czwartek wspólny patrol funkcjonariuszy Policji i Inspekcji Transportu Drogowego około godziny 15:00 przejeżdżał ul. Ludową w Wałbrzychu. To właśnie w tym miejscu mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn jadących samochodem osobowym. Z bagażnika pojazdu wystawały stalowe konstrukcje. W dodatku gołym okiem widać było, że samochód jest przeładowany.

W trakcie czynności mundurowi szybko ustalili, że przedmioty nie należą do żadnego z mężczyzn i potwierdzili, iż zostały one skradzione z przeznaczonego do rozbiórki budynku gospodarczego znajdującego się nieopodal miejsca kontroli, przy ul. Ludowej w Wałbrzychu. Okazało się, że wraz z dwuteownikami wcześniej z posesji zniknęło również 10 sztuk płyt ze szkła akrylowego oraz 120 litrów oleju napędowego.

Ostatecznie czynności wykonane przez funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania obu mężczyzn. 31 i 24-latek odpowiedzą teraz przed sądem. Straty, ustalone w toku wykonanych przez funkcjonariuszy czynności właściciel, oszacował łącznie na kwotę ponad 4,5 tysiąca złotych. Za kradzież podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

7
58%
Cieszy
2
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group