Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4208
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Dni Otwarte Funduszy Europejskich z Krzysztofem Żarkowskim

Środa, 15 maja 2019, 8:35
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Dni Otwarte Funduszy Europejskich z Krzysztofem Żarkowskim
Fot. organizatorzy
Krzysztof Żarkowski – przyrodnik, fotoreporter, znawca i wielbiciel ptaków był gościem spotkania zorganizowanego w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które odbyły się 11 maja 2019 r. w Bibliotece+ Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Podczas spotkania pn. Ekomuzeum Wokół Trójgarbu okiem Krzysztofa Żarkowskiego, autor przybliżył uczestnikom gatunki zwierząt występujące na Masywie Trójgarbu oraz zaprezentował przepiękne fotografie. Część z ogromnej bazy zdjęć, które mieli okazję podziwiać mieszkańcy Czarnego Boru trafi na tablice informacyjne zlokalizowane na szlakach turystycznych Masywu Trójgarbu i Chełmca.

W ostatnim czasie w ramach Funduszy Europejskich w Gminie Czarny Bór zrealizowano zadanie pn. Ekomuzuem Wokół Trójgarbu - etap II, którego efektem była budowa Wieży Widokowej na Trójgarbie, infrastruktura na Masywie Trójgarbu i Chełmca (ławy, wiaty, stoły, tablice informacyjne) oraz zajęcia proekologiczne w szkołach na terenie gmin biorących udział w projekcie. Spotkanie z przyrodnikiem było więc doskonałą okazja do podsumowania działań, które możliwe były dzięki funduszom europejskim.

11 maja w czarnoborskiej placówce kultury odbyły się również kolejne zajęcia Uniwersytetu III Wieku. Tylko w tym semestrze studenci UTW mieli już okazję wzbogacić swoją wiedzę z zakresu psychologii (Joanna Zawisza Smejlis), bezpieczeństwa seniorów (spotkanie dzielnicowymi Gminy Czarny Bór), literatury i poezji (Tomasz Smejlis), finansów i bankowości (Jarosław Jezierski), parlamentaryzmu (Agnieszka Kołacz-Leszczyńska), poznać sekrety Księżnej Daisy (Magdalena Woch) oraz spotkać się z zaprzyjaźnionymi Fundacjami i organizacjami.

Biblioteka+Centrum Kultury już planuje kolejne ciekawe zajęcia oraz serdecznie zaprasza do odwiedzania czarnoborskiej książnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group