Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 4040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Do Walimia komunikacją zastępczą

Piątek, 15 sierpnia 2014, 7:15
Aktualizacja: 7:16
Autor: opr. PAW
REGION, Walim: Do Walimia komunikacją zastępczą
Fot. archiwum
Firma „Walim–Trans”, która dotychczas realizowała kursy komunikacyjne z Wałbrzycha do Walimia, zaprzestała wykonywania działalności gospodarczej. Oznacza to, że obecnie w gminie funkcjonuje komunikacja zastępcza.

Na stronie internetowej firmy „Walim-Trans” znajdziemy takie oto wyjaśnienie:

„W związku z sytuacją prawną, w jakiej znalazła się spółka, zmuszeni jesteśmy do zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej z dniem 13.08.2014r.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Informujemy również, że od dnia 13.08.2014r nie będziemy realizować żadnych przewozów regularnych osób. Wszystkie osoby posiadające bilet miesięczny proszone są o kontakt w celu zwrotu wpłaconych środków. Gmina Walim uruchomiła komunikację zastępczą”.

Przedstawiciele firmy zwrócili się również z pismem do Rady Gminy Walimia i wójta Walimia. Oto treść tego pisma:

„Informujemy, iż z dniem 13.08.2014r, zmuszeni jesteśmy do rezygnacji z realizacji przewozów pasażerskich na linii komunikacyjnej: Rzeczka – Walim – Jedlina Zdrój – Wałbrzych (zezwolenie NR0000028).

Powodem zrzeczenia się zezwolenia jest sytuacja prawno-ekonomiczna w jakiej znalazła się spółka Walim Trans.

Z dniem 13 sierpnia zostaliśmy pozbawieni technicznych możliwości dalszego wykonywania przewozów osób. Jesteśmy zmuszeni do natychmiastowego zrzeczenia się posiadanego zezwolenia i licencji, ponieważ dalsze wykonywanie przedmiotowej działalności wiązało by się z naruszaniem obowiązującego prawa.

W/w decyzja została podjęta w wyniku uporczywych, wielomiesięcznych kontroli przeprowadzanych przez różne instytucje państwowe.

Staliśmy się obiektem walki politycznej, ciągłych donosów, insynuacji i pomówień rozpowszechnianych przez osoby dążące do przejęcia lokalnej władzy.

Przepraszamy władze gminy oraz mieszkańców za fakt nagłego przerwania wykonywanych przewozów i pozostawienia pasażerów bez wyprzedzającej informacji. Jeszcze raz chcielibyśmy podkreślić, iż zaistniała sytuacja nie dała nam możliwości wcześniejszego powiadomienia władz gminy i pasażerów o zaprzestaniu wykonywania przewozów”.

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group