Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dobre praktyki na Poniatowie

Wtorek, 21 grudnia 2010, 8:42
Aktualizacja: 14:30
Autor: Sven
Wałbrzych: Dobre praktyki na Poniatowie
Fot. użyczone
Nie jest sztuką zjeść kilogram truskawek, gdy latem kuszą ze straganu atrakcyjnym wyglądem i zapachem. Na Poniatowie wiedzą co zrobić, żeby owoce i warzywa na stałe trafiły do codziennego jadłospisu.

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 na Poniatowie od kilku lat bierze udział w ogólnopolskim programie propagującym spożywanie warzyw i owoców przez dzieci. Program nazywa się „Pięć porcji warzyw, owoców lub soku”. Celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu przez dzieci warzyw, owoców i soków.
- Chcemy pokazać rodzicom i przede wszystkim dzieciom z klas I-III, że owocowo-warzywne porcje są niezbędne w ich diecie i stanowią naturalne źródło cennych witamin oraz składników mineralnych – mówi dyrektor szkoły.

Wszelkie nawyki najlepiej kształtować od wczesnego dzieciństwa, dlatego przedszkole i szkoła są do tego idealnym miejscem. W realizacji celu pomaga interaktywny program komputerowy, dzięki któremu dzieci dowiadują się, dlaczego warzywa i owoce są niezbędnym składnikiem diety. Po wirtualnym świecie prowadzi je Super – Piątka przyjaciół. Biorą udział w łapaniu kropelek soku w wirtualnej fabryce, poszerzają swoją wiedzę o warzywach i owocach w galerii smaków. Sprawdzają swoją spostrzegawczość przy układaniu puzzli, w quizach – zdobytą wiedzę.
- Te komputerowe zmagania są zabawą i zachętą do działań w rzeczywistości. Ale dla nas nauczycieli największą radością jest to, że z takim apetytem zajadają podczas przerw warzywa i owoce – podsumowuje dyrektor ZS-P nr 1, Andrzej Musiał.

Program organizowany jest przez Stowarzyszenie Krajowej Unii Producentów Soków, a wspierany przez Unię Europejską, Fundusz Promocji Owoców i Warzyw, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Instytut Żywności i Żywienia.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group