Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 1767
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Docenieni za działalność artystyczną

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 4 lutego 2019, 10:25
Aktualizacja: 11:43
Autor: opr. PAW
Fot. WOK Wałbrzych
Prezydent Roman Szełemej wydał zarządzenie w sprawie przyznania stypendiów artystycznych na 2019 rok osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.

Prezydent przyznał stypendia w wysokości 4 tysięcy złotych brutto Aleksandrze Zając, Bartoszowi Rudyj, Kamili Nadolskiej oraz Angelice Sokólskiej.

Bartosz Rudyj i Aleksandra Zając w ubiegłym roku debiutowali na Mistrzostwach Polski Tancerzy w kategorii wiekowej 14 – 15 latków. Podczas tej imprezy zajęli 8. miejsce. Ponadto odnieśli sukcesy w cyklu Grand Prix Polski, co dało im awans do najwyższej dla tej grupy wiekowej, mistrzowskiej krajowej klasy sportowej „A” i zostali najmłodszymi tancerzami w historii Wałbrzycha, którzy osiągnęli krajową klasę mistrzowską. Ich trenerem jest Piotr Szewczyk ze Szkoły Tańca "Cordex".

Kamila Nadolska jest instruktorką WOK-u, a także liderka Grupy Ognia „Impuls” działającej przy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Grupa zajmuje się tańcem z rekwizytami przystosowanymi do tańca z ogniem.

Angelika Sokólska to studentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Pomimo, że na co dzień studiuje prawo to od wielu lat jest zafascynowana teatrem. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła w grupie teatralnej „Trzeci Teatr” w Wałbrzychu, a następnie brała udział w warsztatach realizowanych przez „Appendix Studio” we Wrocławiu. Stworzyła autorski projekt debiutując jako reżyserka w spektaklu "Ja, Mania".

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Troll 5-02-2019 13:44
Hm..Czy to nagroda ekstra za pracę wykonywaną w ramach etatu???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group