Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4465
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Doczekali się chodnika

Czwartek, 24 lutego 2022, 12:29
Autor: JAZ
Wałbrzych: Doczekali się chodnika
Fot. JAZ
Mieszkańcy dzielnicy Biały Kamień doczekali się przy ulicy Bema, która graniczy z Parafią św. Rodziny, zakończenia realizacji projektu budowy chodnika w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 100 tysięcy złotych.

Remont w tej lokalizacji był skomplikowany logistycznie. Doszło do wielu problemów natury prawnej związanej z własnością gruntów. Podzielone działki miasta i parafii przenikały się nawzajem.

- Ze względu na problemy z własnością terenów, na których prowadzona była inwestycja, trzeba było liczyć na życzliwość wielu ludzi. Na szczęście dzięki determinacji nas wszystkich, w tym księdza tutejszej parafii, radnych Dariusza Stawowego, Krystyny Olanin i Ryszarda Nowaka, udało nam się zakończyć inwestycję – cieszy się Roman Szełemej.

Zanim do remontu włączyło się miasto, pierwsze kroki w celu realizacji podjęła parafia.

- Prace rozpoczęliśmy sami. Niestety, pojawiły się rozbieżności pomiędzy projektem a faktycznym usytuowaniem ulicy. To sprawiło, że musieliśmy zacząć działać wspólnie z miastem. Przekazaliśmy miastu inicjatywę. Zmieniliśmy plany i zaproponowaliśmy tę inwestycję jako projekt w Budżecie Partycypacyjnym – tłumaczy proces inwestycyjny proboszcz Mirosław Krasnowski.

Ostatecznie udało się doprowadzić projekt do końca. Chodnik został poszerzony. Poprawiło się bezpieczeństwo. Nie zabrakło również miejsca na stworzenie parkingu.

Twoja reakcja na artykuł?

3
20%
Cieszy
6
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
4
27%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group