Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4323
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Dodatkowe patrole

Czwartek, 1 września 2022, 7:20
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Dodatkowe patrole
Fot. KMP Wałbrzych
„Bezpieczna droga do szkoły” – pod taką nazwą wałbrzyscy policjanci przeprowadzą działania prewencyjne oraz edukacyjne związane ze zbliżającym się wielkimi krokami nowym rokiem szkolnym. Zostanie on zainaugurowany już jutro 1 września 2022 roku.

Przez ostatnie dni policjanci z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego - jak co roku na koniec wakacji - sprawdzali stan dróg, a także prawidłowość oznakowania pionowego i poziomego przy placówkach oświatowych. Od pierwszego do trzeciego września w okolicach szkół pojawią się teraz dodatkowe patrole Policji i Straży Miejskiej. W kolejnym etapie funkcjonariusze przygotują spotkania i pogadanki z uczniami. Mundurowi przeprowadzą rozmowy nt. bezpiecznego poruszania się po drogach oraz pomogą najmłodszym poznać przepisy w teorii i praktyce.

Wałbrzyscy policjanci podczas kontroli drogowych sprawdzą także stan techniczny, oznakowanie i wyposażenie autobusów szkolnych. Właściciele firm przewozowych muszą pamiętać, że są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci. Funkcjonariusze apelują oczywiście do wszystkich kierowców o codzienną ostrożną jazdę. Po wakacjach jednak o zwrócenie szczególnej uwagi zwłaszcza w rejonach szkół.

Nie bez znaczenia jest także postawa samych rodziców i opiekunów. Pokażmy dziecku najbezpieczniejszą drogę do szkoły i z powrotem. Uczmy najmłodszych w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz informujmy o miejscach do tego przeznaczonych. Zwróćmy uwagę na ubiór dzieci i ich plecaki. Wyposażmy je w widoczne po zmroku odblaskowe elementy. Pozwólmy dzieciom bezpiecznie dotrzeć do szkoły i powrócić do domu.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group