Sobota, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 2070
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedlina Zdrój: Dofinansowanie dla Jedliny–Zdroju

Czwartek, 8 sierpnia 2013, 9:00
Autor: Robert Bajek
Jedlina Zdrój: Dofinansowanie dla Jedliny–Zdroju
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Miasta w Jedlinie–Zdroju podpisana została umowa finalizująca uzyskanie przez Gminę Jedlina–Zdrój dofinansowania z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej Urzędu Marszałkowskiego. Umowę podpisał Jerzy Tutaj – Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Leszek Orpel – Burmistrz Miasta Jedlina–Zdrój.

Zgodnie z podpisaną umową pomoc z DFPR w wysokości 130 000,00 złotych zostanie przekazana na realizację trzech zadań, którymi są: rewitalizacja szlaku turystyczno-rekreacyjnego w Jedlinie-Zdroju, odnowienie elementów małej architektury w jedlińskim Parku Zdrojowym i rewitalizacja terenów rekreacyjnych w Jedlinie-Zdroju.

W ramach projektu „Uzdrowiskowy Szlak Turystyczno-Rekreacyjny w Jedlinie Zdroju. Etap III” Gmina Jedlina-Zdrój otrzymała też dotację w wysokości 1 705 480,00 złotych na realizację zadań inwestycyjnych, mających na celu zwiększenie atrakcyjności Jedliny-Zdroju jako miejscowości turystycznej i uzdrowiskowej. W skład inwestycji wchodzi między innymi rewitalizacja terenu centrum pomiędzy przystankami Uzdrowiskowego Szlaku Turystyczno-Rekreacyjnego – Promenada Uzdrowiskowa – podkreślenie głównego ciągu spacerowego, przebudowa fontanny, uzupełnienie zagospodarowania parku o elementy małej architektury, wzbogacenie zieleni, wykonanie nowych nawierzchni w miejscach postojowych, Centrum sportowo-rekreacyjne dla dzieci – ustawienie nowych elementów zabawowych małej architektury i wzbogacenie istniejącej zieleni, leśne trasy – przystosowanie ścieżek spacerowych do biegów narciarskich, wzbogacenie układu wodnego, utworzenie siłowni terenowych, ujednolicenie oznakowania turystycznego, zakup wyposażenie służącego turystom i kuracjuszom podczas realizowanych cyklicznie imprez sportowo-rekreacyjnych i kulturalnych. Wyremontowana zostanie również ulica Kłodzka na odcinku około 1 kilometra, od ulicy Chrobrego do ulicy Moniuszki, wzdłuż Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego, wraz z oddzielnym pasem do skrętu w lewo i z przejściem dla pieszych.

- Rewitalizacji ulegną tereny zielone, poprawiamy infrastrukturę, oraz bezpieczeństwo, co wiąże się z nowym monitoringiem. Najbardziej nas cieszy to, że w ramach końcówki RPO mamy Uzdrowiskowy Szlak Turystyczno-Rekreacyjny. Etap III to dotacja w wysokości 1 700 000,00 złotych, którą w tym roku zaczniemy przerabiać. Łącznie prowadzimy inwestycje na kwotę ponad 14 000 000,00 złotych. Jak na naszą miejscowość to nie jest mało. W ramach Etapu III chcemy wreszcie zrobić trasy do narciarstwa biegowego z prawdziwego zdarzenia. Chcemy poprawić dojazd na „Czarodziejską Górę”. Będzie tam nowa droga i kolejny parking. Przy Uzdrowisku chcemy zrobić rekreacyjny plac zabaw dla dzieci. Chcemy też zrobić kolejny przystanek Szlaku Uzdrowiskowego i wejście w Góry Wałbrzyskie. Oprócz tego będziemy poprawiać różne ścieżki – tak o inwestycjach w ramach III Etapu projektu „Uzdrowiskowy Szlak Turystyczno-Rekreacyjny w Jedlinie Zdroju mówił Leszek Orpel - Burmistrz Miasta Jedlina-Zdrój.

Projekt rozszerza ofertę turystyczną Gminy Jedlina-Zdrój, przyczynia się do podniesienia jakości standardów usług turystycznych i do wzrostu znaczenia turystyki na terenie Gminy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group