Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3434
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dofinansowanie na kulturę

Czwartek, 14 lutego 2013, 14:06
Aktualizacja: 14:07
Autor: red
Wałbrzych: Dofinansowanie na kulturę
Fot. red
Gmina Wałbrzych pozyskała dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013, na realizację mikroprojektu, pn. "Kultura łączy narody. Polsko – czeska wymiana szkół".

Projekt jest realizowany w partnerstwie z czeskim miastem Hradec Králové i stanowi kontynuację zrealizowanych wcześniej przedsięwzięć edukacyjnych, pn. "Poznaj swojego sąsiada" oraz "Poznawanie nie zna granic".

Projekt ma na celu wspieranie polsko - czeskich kontaktów transgranicznych, poprzez wzajemną współpracę i wymianę uczestników z Wałbrzycha i Hradca Kralove w sferze edukacji, kultury i sztuki. Projekt jest skierowany do dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzieży gimnazjalnej ze szkół wałbrzyskich oraz ich czeskich rówieśników ze szkół w Hradec Kralove.

W mikroprojekcie wezmą udział Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Publiczne Gimnazja nr 4 i 9 w Wałbrzychu. Ze strony partnerskiego miasta Hradec Králové będą to szkoły: ZŠ Plotiště, ZŠ Svobodné Dvory oraz ZŠ Habrmanova. W każdej wymianie weźmie udział 20 uczestników z polskiej szkoły i 20 uczestników z czeskiej szkoły. Wymiany planowane są w weekendy, w maju i wrześniu 2013 roku.

W ramach mikroprojektu młodzież będzie miała okazję wziąć udział w warsztatach teatralnych, wokalnych i dziennikarskich, spędzić czas w parku linowym w Jedlinie Zdroju i Aqua-Parku. Planowany jest także zakup dla każdej szkoły wyposażenia. Adekwatnie do wymian prowadzonych po polskiej stronie, czeski partner projektu planuje organizację wymian w Hradec Králové.

Całkowita wartość projektu wynosi 35 086,59 EUR, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 29 823,60 EUR, dofinansowanie z budżetu państwa: 3 508,66 EUR.

Mikroprojekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group