Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4868
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Dolnośląskie lecznice najlepiej znają się na ekonomii

Sobota, 8 lutego 2014, 6:30
Autor: red
REGION: Dolnośląskie lecznice najlepiej znają się na ekonomii
Fot. red
Tak wynika z zaprezentowanego w ubiegłym tygodniu raportu "krajowego indeksu sprawności ochrony zdrowia" opublikowanego przez www.pwc.pl

Nasz region uzyskał 94 pkt. i zajął pierwsze miejsce przed województwami wielkopolskim (86 pkt.) oraz małopolskim i pomorskim (84 pkt.).

Analizie podlegały m.in. struktura wydatków, efektywność ekonomiczna, wynik finansowy szpitali i przychodni oraz wskaźniki wykorzystania posiadanej infrastruktury. Świetny wynik Dolnego Śląska w rankingu to efekt przeprowadzonej w ostatnich latach skutecznej reformy ochrony zdrowia, przekształceń oraz zmiany profilów działania wybranych oddziałów szpitalnych.

Firma PwC sprawdziła także jak w regionach alokowano środki (np. wydatki na opiekę długoterminową, czy proporcje wydatków na leczenie pozaszpitalne w porównaniu do wydatków na leczenie szpitalne), efektywność ekonomiczną prowadzonych terapii, indywidualne wyniki poszczególnych placówek oraz zarządzanie infrastrukturą (np. liczba łóżek szpitalnych na 10 tys. mieszkańców czy wskaźnik leczonych w ciągu roku przypadających na łóżko szpitalne).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group